Vali Demirtaş, Yeni Huzurevi İnşaatını İnceledi

Vali Mahmut Demirtaş, mevcut Huzurevi’nin yanındaki alanda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca yaptırılan Yeni Huzurevi Binası’nda incelemelerde bulundu.

Vali Demirtaş, Yeni Huzurevi İnşaatını İnceledi
banner560

Vali Demirtaş, incelemeleri sırasında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç ve müteahhit firma yetkililerinden, Huzurevi binası yapım aşamasının geldiği durum hakkında bilgiler aldı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca yaptırılan Yeni Huzurevi Binası’nın 150 kişi kapasiteli olduğunu ve 12 milyon TL’ye mal olacağını kaydeden Vali Demirtaş, firma yetkililerinden Yeni Huzurevi’nin öngörülen sürede ve en kaliteli şekilde tamamlanması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi.

banner595
 
Adana’ya kazandırılan kamu yatırımlarında emeği geçenlere teşekkür eden Vali Mahmut Demirtaş, sosyal devlet olmanın önemini vurguladığı açıklamasında “Yaşlılarımıza sahip çıkmak hayati derecede önemli bir toplumsal görev. Adana Valiliği olarak bizler, ilgili tüm kurum ve kuruluşlarımızla koordineli olarak engellilerimize, dezavantajlı çocuklarımıza ve yaşlılarımıza sahip çıkmak konusunda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Yeni Huzurevi Binamızın inşaatı tamamlandığında, yaşlılarımız her açıdan modern bir barınma merkezine kavuşacak. Bu tür sosyal hizmet binalarının ilimize kazandırılmasında, Hükümetimiz ve Bakanlığımız  başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580