Vali Demirtaş, Yüreğir'de vatandaşla buluştu

Muhtar ve vatandaş buluşmalarını aralıksız olarak sürdüren Vali Mahmut Demirtaş, Yüreğir İlçesine bağlı Yunusoğlu ve Solaklı’daki mahallelerin muhtarları ve vatandaşları beraberinde kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri ile birlikte ziyaret ederek, mahallelerin genel durumu hakkında bilgi aldı.

Vali Demirtaş, Yüreğir'de vatandaşla buluştu

Mahalle muhtarlıklarındaki vatandaş buluşmalarında, mahalle sakinlerinin lise yapımı, kaldırım ihtiyacı, ulaşımda yaşanan aksaklıklar, sağlık hizmetleri, uyuşturucu kullanımı, sağlık ocağı talebi ve elektrik kesintileri gibi sorunları ile çeşitli konulardaki talep ve beklentilerini dinleyen Vali Mahmut Demirtaş“Sizlere Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Başbakanımızın selamlarını getirdim. Devletimiz ve hükümetimizin öncülüğünde mahallelerin daha yaşanılabilir hale getirilmesi için elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Suriyeliler Konteyner Kent’e Taşınacak

banner625
Ziyaret ettiği mahallelerde, vatandaşların sokaklarda ve çadırlarda yaşayan Suriyeliler konusundaki taleplerini de dinleyen Vali Mahmut Demirtaş, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilere sahip çıkmanın bir insanlık görevi olduğuna dikkat çekti.


Vatandaşların bu konudaki taleplerinin de yerine getirileceğini kaydeden Vali Demirtaş, “Devletimiz ve hükümetimizin destekleriyle ilimizde kurulan ve Suriyelilere daha uygun yaşama ortamı sağlayan konteyner kent, binlerce Suriyelilere yuva oluyor. Sizlerin dile getirdiğiniz üzere, halen mahalle aralarında ve çadırlarda yaşayan Suriyeliler tespit edilip, onların da konteyner kente nakillerinin sağlanması ve dile getirdiğiniz eksikliklerin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağından kuşkunuz olmasın” şeklinde konuştu.

Vali Mahmut Demirtaş’ın, Yüreğir ilçesindeki muhtarlık ve vatandaş buluşmaları, yapımı devam eden bir cami inşaatı ile dere ıslahı çalışmalarını yerinde incelemesiyle sürdü.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2017, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz