banner654

Varda dağ keçisi festivali başladı

Zengin aktivitelerle dolu ’İbex Fest Varda’ festivali başladı.

Varda dağ keçisi festivali başladı

 Sedna Kültür Sanat Derneği, Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Akdeniz Bölge Başkanlığı ve Adana İli Başkanlığı tarafından hazırlanan, birçok STK tarafından da desteklenen İbex Fest’in ilki Karaisalı İlçesinde başladı. Karaisalı Belediyesi tarafından da desteklenen festivalin ilk günü ilçe merkezindeki Karapınar Parkı’nda start aldı.

  Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ve Karaisalı Belediyesi Başkan Yardımcısı Recep Ak’ın da katıldığı festivalin ilk gününde, Karapınar Parkı’na kamp çadırları kuruldu. Karaisalı Belediyesi tarafından verilen öğle yemeğinden sonra park içinde çeşitli aktiviteler gerçekleştirilirken, Adanalı ünlü fotoğraf sanatçısı Mesut Eray’ın 50 tablodan oluşan fotoğraf sergisi açıldı.

  Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen 100 bisiklet ile Karaisalı İlçe Merkezinde yapılan bisiklet turundan sonra bisikletçiler Kapıkaya Kanyonu’na kadar gidip geldi. Akşam yemeğinden sonra da çeşitli festival oyunları sergilendi.

  Festivalin ikinci gününde ise kahvaltıdan sonra Bisiklet Safari gerçekleştirilecek. Safaride, trekking - fotoğraflı Kapıkaya Kanyon geçişi - Hacıkırı -Yer Köprü - Varda Köprüsü gezilecek. Yapılacak bisiklet yarışından sonra ödül töreni ile ’İbex Fest Varda’ festivali sona erecek.

  İkinci gün etkinliklerine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün de katılacağı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2015, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz