banner641

‘Yan bakanı’ öldürdü, müebbetle yargılanacak

17 yaşındaki katil zanlısı, tutuksuz arkadaşını suçladı

‘Yan bakanı’ öldürdü, müebbetle yargılanacak
Adana’da ‘yan bakma’ yüzünden tüfekle 22 yaşındaki Cemal Yeşilmeşe’yi öldürdükleri iddia edilen 17 yaşındaki İsmail Aydoğan Ç. hakkında müebbet, 19 yaşındaki Numan Karabudak için de 15 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Yeşilyurt Mahallesi'nde oto yıkama-yağlama servisi çalıştıran Numan Karabudak ile İsmail Aydoğan Ç., 8 Mayıs’ta alkol alırken gece yoldan geçerken kendilerine ‘yan baktığını’ iddia ettikleri Cemal Yeşilmeşe ile tartıştı. Çıkan tartışmada Yeşilmeşe av tüfeğiyle vurularak öldürüldü.
YAN BAKMA DAVASI
Olaydan sonra yakalanıp tutuklanan İsmail Aydoğan Ç. ile serbest bırakılan arkadaşı Karabudak hakkında Adana 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.
banner560
2 SANIK BİRBİRİNİ SUÇLUYOR
Önümüzdeki günlerde yargılanmaya başlayacak olan 2 katil zanlısı daha önce polis, savcılık ve mahkemede verdikleri ifadelerinde birbirlerini suçladı. İsmail Aydoğan Ç., alkol alırken yoldan geçenlerin kendilerine bakması sonucu kavga çıktığını iddia ederek, “Neden yan bakıyorsunuz? dedim. Numan’ın elinde tüfek vardı. Sıkmaması için elini tutarken tüfek ateş aldı” dedi. Karabudak ise cinayeti İsmail’in işlediğini iddia etti.


   GÜNAYDIN ADANA GAZETESİ
Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2013, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640