“Yarın İçin Bugün Yönet!” Kampanyası

Adana Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi, yönetimlerde gençlere daha çok yer verilmesine dikkat çekmek için “Yarın için Bugün Yönet!” adlı kampanya başlattı.

“Yarın İçin Bugün Yönet!” Kampanyası


banner625
Amacı, gençlerin karar alma mekanizmalarında etkinliğini artırmak olan Adana Gençlik Meclisi, her seçim öncesi kamuoyunu yoklamak, gençlerin yönetici pozisyonunda daha çok yer alabilmesi için dikkat çekme çalışmaları yapıyor. Yerel seçimlere bir yıl gibi süre kala belediye meclislerinde genç sayısının çoğalması için Gençlik Meclisinden yapılan açıklamaya göre “Yarın İçin Bugün Yönet!” kampanyasını başlattıklarını söylediler. Bu kampanya ile ilgili yazılı açıklama yayımlayan Adana Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Atalay Yalınız; “Gençlik Meclisi olarak en önemli kuruluş amacımız olan gençlerin siyasette ve STK’larda etkin rol oynaması olgumuzu, yaptığımız kampanyalarla daha çok gündemde tutmaya çalışıyoruz. 30 yaş altı genç sayısının çokluğuyla övündüğümüz bu günlerde, yönetimlerdeki genç sayısının azlığı ile birlikte çelişkiye düşmekteyiz. Gençlerin daha çok yönetimlerde yer alabilmesi için Gençlik Meclisi olarak elimizden gelen dikkat çekme kampanyalarını yaptık ve yerel seçimlere bir yıl kala bunu tekrardan yapacağız. Biz, Adana gençliğinin çatısı olan Adana Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak “Gençler yarınımızdır” cümlesine karşı çıkıyoruz. Biz, bu cümleyi kabul etmiyor ve “Gençler, sadece yarının değil bugünün de ortaklarıdır” cümlesini kabul ediyoruz.  Her zaman vurguladığımız gibi bu sadece Gençlik Meclisinin değil, tüm siyasi parti gençlik kollarının da meselesidir. Bu kampanyayı yürütürken de tüm siyasi parti gençlik kollarından destek isteyecek ve uyum içerisinde bu konuda Adana kamuoyunda dikkat çekeceğiz. Aynı zamanda 2003 yılında kurulan Adana Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisimizin bu sene 10. Yılını kutluyoruz. 10 yıldır, bu önemli platforma emek veren herkese teşekkür ediyor, Adana gençliğinin uyum ve huzur içinde nice 10 yıllara ulaşmasını temenni ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Gelecek haftadan itibaren, Adana’da bulunan tüm siyasetçi, gazeteci, iş adamı ve STK’larla görüşüp bu kampanyaya destek isteyeceklerini belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2013, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz