banner676

Yaşayarak öğreniyorlar

Özel Burç Kozan Mimar Fatma Tutar İlkokulu öğrencileri, ‘Bilinçli Tüketicilik’ konusunu yaşayarak öğrendi. Fabrika ziyareti gerçekleştiren minikler, gıda maddelerinin yapım aşamalarına tanıklık etti.

Yaşayarak öğreniyorlarÖğretmenleri eşliğinde Göçer Et İşleme Tesisleri’ni gezen öğrenciler, burada işletmede yer alan makineleri ve söz konusu makinelerde nasıl sucuk yapıldığını uygulamalı olarak öğrendi. Fabrikadan eve kadar ulaşan gıda maddelerinin yapım aşamalarına da tanık olan öğrenciler, hijyen açısından da tesisi denetledi. Minikler, daha sonra Göçeroğlu markalı ürünler olan sucuk, peynir ve tereyağı ile kahvaltı yaptı.

banner625
 

“ÖĞRENCİLERİN DUYARLILIĞI ÖNEMLİ”

Göçer Et İşleme Tesisi işletme sahibi Necdet Göçer, Burç Kozan Mimar Fatma Tutar İlkokulu öğrencilerinin hassasiyetinin önemli olduğunu, öğrencilerin bilinçli bir tüketici olarak yetiştirilmesinden de memnuniyet duyduklarını anlattı. Öğrenciler ise gıda maddelerinin hazırlanış aşamalarını görerek,bir malın kalitesini daha iyi bir şekilde nasıl olacağını anladıklarını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2013, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz