Yok Artık! Vali Adına bile para istemişler

Adana Valiliği yaptığı açıklamada bazı kişilerin Vali, Milletvekilleri gibi kentin önde gelen kişilerinin adlarını kullanarak vatandaştan para toplandığını tespit edildiğini belirterek, böyle bir konunun asla olmadığı hatırlatıldı. Valilik bu tür dolandırıcıları hemen Polise bildirmeleri konusunda uyardı.

Yok Artık! Vali Adına bile para istemişler

Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle;

T.C.

ADANA VALİLİĞİ

İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

DOLANDIRICILIK KONULU BASIN AÇIKLAMASI

banner625
Bazı şahısların Valimiz başta olmak üzere Milletvekilleri, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve Özel Kalem Müdürü adına aradığını söyleyerek çeşitli gerekçelerle valilik adına bağış ve yardım kampanyası adı altında para yardımı talebinde bulundukları ve bu şekilde dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları tespit edilmiştir.

Adana Valiliğinin veya herhangi bir kamu kurumunun; vatandaşlar, iş adamları ve esnaftan telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi kesinlikle bulunmamaktadır.

Sayın Valimizin yanı sıra herhangi bir kamu yöneticisinin adını kullanarak telefon ve benzeri yöntemlerle “yardım” adı altında para toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesi, böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın, Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğünün 0322 458 83 27, İl Emniyet Müdürlüğünün 155 veya İl Jandarma Komutanlığının 156 numaralı telefonlarına ihbarda bulunması önemle rica olunur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz