Yumurtalık içme suyu hattında sona gelindi

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyonu İdaresi(ASKİ), başarılı projeleri hayata geçiriyor. 2017 yılının yaz aylarında başlayan ve Yumurtalık bölgesinin su sorununu tamamen ortadan kaldıracak olan projede sona gelindi.

Yumurtalık içme suyu hattında sona gelindi

Yaklaşık 30 kilometrelik bir proje olan Yumurtalık İçme Suyu Projesi, ilk etapta gerçekleştirilen kazı işleminin hemen ardından, içme suyunun ulaşması için boruların da döşenmesiyle artık son safhaya ulaştı. Bağlantı noktaları ile depo geçişlerinin de sağlanmasıyla birlikte, çok kısa bir süre sonra sağlıklı içme suyu bölge halkına ulaşmış olacak.

banner625
“ASKİ, bir yandan projeleri tek tek hayata geçirirken diğer yandan da mevcut hatların yenilenmesi için kendi öz kaynaklarını da devreye koyarak vatandaşların refah içinde yaşayacağı sorunsuz bir Adana’yı inşa ediyor.” diyen ASKİ Genel Müdürü Hüseyin OPRUKÇU; ”Projelerimizde her zaman olduğu gibi Adana’yı tanıyan ve vatandaşlarımızın sorunlarını bilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin SÖZLÜ’nün talimatları doğrultusunda, geleceğe dair ömürlük projeleri hayata geçirmek gayretindeyiz.” şeklinde konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz