Yumurtalık'ta sokak hayvanları beslendi

Adana iline bağlı Yumurtalık İlçesinde yapılan besleme etkinliği çerçevesinde yüzlerce sokak hayvanının beslenmesi ve tedavileri yapıldı.

Yumurtalık'ta sokak hayvanları beslendi
banner560

Merkezi Adana’da olan Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği tarafından organizasyonu yapılan Besleme etkinliğine pek çok hayvansever ve KİHAYKO Temsilcileri katıldı.

Sabah saatlerinde Adana’dan hareket eden grup, Yumurtalık ilçesinde sokak hayvanlarının yoğun olarak yaşadığı semtlerde tarama yaptı. İki (2) Veteriner hekim eşliğin de yapılan çalışmalar neticesinde yüzlerce sokak hayvanının beslenme ve tedavileri gerçekleştirildi.

banner595
Yumurtalık Zabıtasınında destek verdiği besleme etkinliği akşam saatlerine kadar sürdü.


Etkinlik sonrası kamuoyuna açıklama yapan Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Metin Yıldırım şunları söyledi:

“Yumurtalık Belediyesi  sokak hayvanlarının rehabilitesi konusunda hiçbir çalışma yapmıyor.  Yumurtalık ilçesindeki yaşayan sokak hayvanları ölüme ve kaderlerine terkedilmiş durumda. Belediye Başkanı ile telefonla istişare kurduk. En kısa zamanda yeniden Yumurtalık ilçesine gelip Belediye Başkanı ile görüşeceğiz. Sokak hayvanı sayısında ciddi bir düşüş var. Toplanan sokak hayvanlarının başka ilçe Belediye sınırlarına bırakıldığını düşünüyoruz. Zavallı ve çaresiz durumdaki hayvanlarımızın içler acısı durumuna kayıtsız kalmamız söz konusu olamaz.  5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ile yaşam hakları güvence altına alınan sokak hayvanlarının Belediye tarafından ölüme terkedilmesi ahlaki ve vicdanı açıdan asla kabul edilemez.  Yumurtalık Belediyesinin acilen üzerine düşen görevleri yerine getirmesini bekliyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580