Yüreğir Belediyesi BTÜ'de sergi açtı

Yüreğir Belediyesi'nin hizmete açtığı kültür evlerinde üretilen el emeği göz nuru ürünler Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde görücüye çıktı.

Yüreğir Belediyesi BTÜ'de sergi açtı

Serginin açılışını Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana Valisi Mahmut Demirtaş'ın eşi Beyhan Demirtaş, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay ve Başkan Çelikcan'ın eşi Mehtap Çelikcan birlikte yaptılar. Açılışa Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Halk Eğitim, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve öğrenciler katıldı. 3 gün süren ''Dünden Bugüne Yüreğir Belediyesi El Sanatları Sergisi üniversite öğrencileri tarafından büyük ilgi gördü. 


Yüreğir'de hizmete açılan kültürevlerinin ilçenin bakış açısını değiştirdiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "Bundan önce olumsuzluklarla anılan Yüreğir artık kültürle sanatla anılır oldu.  Kültürevlerimizde  görev yapan öğretmenler ve 90 branşta açılan kurslara gelen öğrencilerimizin el emeği göz nuru ürünleri sergilediler. Her biri el emeği göz nuru  gerektiren ürünler.  Yüreğirli vatandaşlara fırsat verildiğinde neleri başarabileceklerini hep beraber giriyoruz. 

banner625


Kültüre, sanata, eğitime önem veren toplumlar gelişmiş toplumlardır. Buralardan yılda yaklaşık 30 bin kişi faydalanıyor. Buralarda çok güzel işler yapılıyor.Özellikle öğrencilere yönelik verilen destek kursları sayesinde çocuklarımız çok güzel okullara yerleştiler. Çocuklarımız için ne yapsak azdır. Toplumları ayakta tutan eğitim, kültür ve sanattır. Biz de bunu Yüreğir'de hizmete açtığımız kültürevleri sayesinde başlattık." diyerek kültürevlerinin çok önemli görevler yaptığını belirtti. Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay sergilenen el emeği göz nuru ürünleri çok beğendiğini belirtti. Emeği geçenlere teşekkür etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz