Yüreğir'de insana dokunan projeler

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ‘Belediyeniz Yanınızda’ projesi kapsamında yaşlı vatandaşlarımızı ziyaret etti. Yüreğir’de ev ziyaretlerini ihmal etmeyen Başkan Çelikcan yaşlıların elini öptü, hayır dualarını aldı.

Yüreğir'de insana dokunan projeler

‘Sosyal belediyecilik’ anlayışı ile Yüreğir’de örnek çalışmalara imza atan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ‘Belediyeniz Yanınızda’ uygulaması ile yaşlının, hastanın, kimsesizin, çaresizin yanında oluyor. Proje kapsamında oluşturulan özel donanımlı mobil bir araçla yola çıkan ekipler önceden tespit edilen yaşlı ve kimsesizlere sağlık, kuaför ve kişisel bakımlarında düzenli olarak hizmet veriyor. Yoğun çalışma temposundan fırsat bulduğu zamanlarda ev ziyaretlerini ihmal etmeyen Başkan Çelikcan küçük dünyalarında sıcak dost sesine ihtiyaç duyan yaşlılarımızla sohbet ediyor, hayır dualarını alıyor. İmkanlar ölçüsünde yaşlıların, kimsesizlerin, hastaların dertlerine derman olmaya çalışan Başkan Çelikcan küçük hediyelerle de onların mutlu olmalarına vesile oluyor.   

BAŞKAN ÇELİKCAN: “BİZ DE YAŞLANACAĞIZ”
Yüreğir Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ettiklerini belirten Başkan Çelikcan “Bir gün biz de yaşlanacağız. Yaşlılarımız en kutsal emanetlerimizdir. Yaşlısına sahip çıkan birey, aile ve toplum iç huzura kavuşmuş unsurlardır. Özellikle toplumları ayakta tutan en güçlü yapılardan biri hiç şüphesiz ki yaşayan bellekler yani yaşlılarımıza sahip çıkmaktan geçmektedir. Yaşlılarımız geçmişten edindikleri, tecrübe bilgi ve birikimleri yarınlarımıza ışık tutacak şekilde bizlere aktarmaktadırlar. Yaşlısına sahip çıkmayan toplumların güvenli geleceğinden de bahsetmek elbette oldukça zor olacaktır. Hem yüce dinimiz İslam’ın bir öğretisi hem gelenek, görenek ve kültürümüz ve ‘iyi insan’ olma sorumluluğumuzun bir tezahürü olarak yaşlılarımızı, kimsesizlerimizi, çaresizlerimizi asla ihmal etmemeliyiz.” şeklinde konuştu. 

banner625

Ev ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle sakinleri hizmetleri ve gayretli çalışmaları için Başkan Çelikcan’a teşekkür ettiler.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz