Yüreğir'de Kapalı yüzme havuzu inşaatı sürüyor

Yüreğir'e ilkleri gerçekleştiren ve sayısız kalıcı eserler kazandıran Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Atakent Mahallesi'nde inşaatı devam eden kapalı spor salonu ve yüzme havuzunun inşaatını gezdi.

Yüreğir'de Kapalı yüzme havuzu inşaatı sürüyor

 İçerisinde kapalı yüzme havuzu, voleybol, basketbol sahası ve tribünleri, fitness salonu, bowling salonu, masa tenisi alanı, kafeterya ve büfesi olan bayanlar ve erkekler için ayrı ayrı tasarlanmış duşu, soyunma odaları  olan yeni  spor kompleksinin kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.
 
 YILIN 12 AYI YÜZÜLEBİLECEK
 
Yüreğir'de vatandaşların faydalanacağı kapalı yüzme havuzu olmadığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "Atakent Mahallemize yapılan spor kompleksi ve kapalı yüzme havuzu Adana'da ilk olacaktır. Kapalı spor salonları ve yüzme havuzu olan bir yer Adana'da yok.  Amacımız yaz-kış yüzmek isteyen vatandaşlarımız başka yerlere gitmeden Yüreğir'de de kapalı yüzme havuzuna giderek yılın 12 ayı yüzebilsinler. Ayrıca eğitmenler eşliğinde steril bir ortamda fitness yapma imkanı sunacağız.'' dedi.
 
 
ÖĞRENCİLERİMİZ SPOR DERSLERİNİ BURADA YAPABİLECEKLER
 
Standart ölçülerde yapılan  ve yarı olimpik olan yüzme havuzundan herkesin faydalanacağını belirten Başkan Çelikcan ''Kadınların ve erkeklerin ayrı günlerde faydalanacağı spor kompleksi içerisindeki yüzme havuzundan Yüreğir'deki bütün okulların beden eğitimi derslerinde yüzme havuzunu kullanabileceklerdir.
 
Adana'da her yıl onlarca insanımız yüzme bilmediği için sulama kanallarında boğulmaktadır. Uzman eğitmenler burada çocuklarımıza yüzme öğreteceklerdir. Böylece boğulmaların önüne geçilecektir.''  şeklinde konuştu.

banner625
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz