Yusuf Baş, Baro Başkanı Küçük’ü ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş, İl Başkan Yardımcısı Av. Derya Göksuçukur ve İl Başkan Yardımcısı Av. Fatih Kürşat Mert’le birlikte Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ü ziyaret ederek görevinde hayırlar ve başarılar diledi.

Yusuf Baş, Baro Başkanı Küçük’ü ziyaret etti
banner560

Baro'nun savunma tarafında adaletin mihenk taşlarından biri olduğunu kaydeden MHP İl Başkanı Yusuf Baş, "Adaletin savunuculuğunu ve öncülüğünü yapan bir kurumun başındasınız. Barolar bir yerde kamuyu en fazla aydınlatan kurumların başında geliyor. Türkiye'nin bir an önce normalleşmesi gerekiyor. Bu süreçte barolara da önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Yeni yönetimle birlikte Adana’mıza önemli hizmetler vereceğinize inanıyoruz. Bölge Adliye Mahkemeleri ve Bölge İdare Mahkemeleri ile ilgili yaşanan sorunlarda Baro’nun yanında yer aldık. Ülkemizin, Adana’mızın yararına olacak alacağınız kararlarda da yanınızda olacağımızın bilinmesini istiyorum. Bu vesileyle size, yönetimdeki arkadaşlarınıza, meslektaşlarınıza, adli yargı camiasına başarılar diliyorum.” dedi.

HEPİMİZE GÖREVLER DÜŞÜYOR
Kendisinin üç dönemdir yönetimlerde yer aldığını belirten Av. Küçük de, “Demokrat Avukatlar Grubunun ön seçimleri sonrasında aday oldum. Demokrasinin üst düzeyde yaşandığı bir seçim süreci yaşadık. Meslektaşlarımıza, kentimize, ülkemize ve insanımıza karşı sorumluluğumuz bulunmaktadır. Anayasamızda; Türkiye Cumhuriyeti laik, sosyal, hukuk devleti yazmasına rağmen son dönemde bu ilkelerin yaşama geçmediğini görüyoruz. Bu konuda partilere, sivil toplum örgütlerine, barolar ve odalar olarak hepimize sorumluluk düşüyor.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2017, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner573

banner572