Zenbilci’den Hacı Bektaşi Veli derneğine ziyaret

Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Yüreğir Hacı Bektaşi Veli Derneğini ziyaret etti. Dernek Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile tanışan Zenbilci, burada birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Zenbilci’den Hacı Bektaşi Veli derneğine ziyaret


banner625

Dernek Başkanı Mümin Uray ve yönetim kurulu ile bir süre sohbet eden Başkan Zenbilci, dernek faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Başkan Ahmet Zenbilci, Türkiye’nin doğusu ile batısı ile bir bütün olduğunu belirterek, “Biz bu ülkede yaşayan herkesle ortak paydada buluşmak zorundayız. Çünkü hepimiz biriz. Siyasi farklılıklarımız, mezhep ve etnik farklılıklarımız bölünmeye neden değil, bil akis kültürel zenginliğimizdir. Bu nedenle Hacı Bektaşi Veli Derneğini ziyaret etmekteyim. “ diye konuştu.

Dernek Başkanı Mümin Uray, Hacı Bektaşi Veli Derneği olarak Cem evini yasal statüye kavuşturmak istediklerini ancak bürokratik engellerle karşılaştıklarını belirtti. Kendilerinin ülkenin birlik ve beraberliğinden yana olduklarını belirten Uray, “Böyle düşünen insanlarla bir sorunumuz yok. Her kesin siyasi bir fikri olabilir. Ancak bu,  günlük hayatta çok önemli olan bir şey değil. “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2013, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz