banner678

3. Kan film festivali başladı

Adana'da düzenlenen "3.Uluslararası Kan Film Festivali"nin galası gerçekleştirildi.

3. Kan film festivali başladı

Anemon Otel'de gerçekleştirilen galaya Vali Mahmut Demirtaş, eşi Beyhan Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Kan Hastalıkları Federasyonu Başkanı Ali Kılıç, Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak ile Genel Sekreter Ekrem Aslan, Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Galanın açılış konuşmasını yapan Kan Hastalıkları Federasyonu Başkanı Ali Kılıç, Adana'da üç gün süreyle gerçekleştirilecek olan "Uluslararası Kan Film Festivali"ndeki önceliklerinin, kan bağışı bilincini artırmak olduğunu belirterek Türkiye'nin birçok ilinden ve yurt dışından kan bağışının önemini anlatan ve bu hastalıklara farkındalık yaratan filmlerin yer aldığı festival hakkında bilgiler verdi.

Vali Mahmut Demirtaş ise konuşmasında, ''Etki alanı hayli yüksek olan sinema dalıyla, ülkemizdeki kalıtsal kan hastalıkları ile hastalarına yönelik toplum bilinci yaratmak için düzenlenen bir film festivaline şehrimizin ev sahipliği yapmasından duyduğum memnuniyeti, özellikle ifade etmek istiyorum." dedi.

banner625

Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan ise yaptığı konuşmada; "Kan Hastalıkları Federasyonu öncülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Kızılay Derneği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesi desteğiyle gerçekleşen bu anlamlı etkinliğe katkı koymak, Adana Kent Konseyi olarak bizim için son derece önemlidir. Festivaller şehri olan Adana'da Adana Film Festivali, Portakal Çiçeği Karnavalı, Felsefe Festivali gibi etkinliklerin yanı sıra bu özel festivalin de paydaşlarından biri olmak bizim için gurur vericidir." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından "Kan Film Festival"nin galası, film gösterimi ile sürerken organizasyon yetkililerince yapılan açıklamalarda, festival kapsamında kan bağışı etkinliği fotoğraf sergisi, hasta çocuklarla buluşma gibi farklı etkinliklerin gerçekleştirileceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz