banner641

"4 Yapraklı yonca" Adana'da

Türk Sineması’nın “4 yapraklı yoncası” olarak adlandırılan ve yıllardır birarada fotoğraflanamayan Türkan Şoray, Fatma Girik, Filiz Akın ve Hülya Koçyiğit 20. Altın Koza Film Festivali için Adana’da bir araya geldi.


banner560

Türk Sineması’nın unutulmaz isimleri dün öğle saatlerinde havayolu ile Adana’ya geldi. Ünlü sanatçıları Şakirpaşa Havalimanı’nda Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve eşi Serpil Aldırmaz çiçeklerle karşıladı. Karşılamanın ardından Aldırmaz’ı makamında ziyaret eden Yeşilçam’ın 4 Yapraklı Yoncası burada kendilerine sunulan armağanlarla büyük sürpriz yaşadılar.

Zihni Aldırmaz’ın 4 Yapraklı Yonca figürlü altın kolye armağan ettiği Şoray, Girik, Akın ve Koçyiğit, bu anlamlı hediyenin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek teşekkür ettiler. Adana’da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten ünlü isimler, “Altın Koza gibi, Türk Sineması’nın en vefalı dostlarından birisinin açılışında burada olmak ve ‘4 yapraklı yonca’ olarak anılmak bizleri çok mutlu etti. Böylesine güzel bir organizasyon için Adana’da bulunmaktan mutluyuz” ifadesini kullandılar.

Türkan Şoray, Fatma Girik, Filiz Akın ve Hülya Koçyiğit daha sonra Zihni Aldırmaz’ın onurlarına verdiği yemekte biraraya geldiler. Seyhan Baraj Gölü manzarası eşliğinde yenilen yemekte bol bol sinema ve Altın Koza konuşuldu.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2013, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640