Adana, yepyeni bir galeriye kavuştu

Adana, yepyeni bir sanat galerisine kavuştu. Ressam Rahime Korkut koordinatörlüğündeki KORART Sanat Galerisi, Ziyapaşa Bulvarı’nda birbirinden ünlü sanatçıların katılımıyla açıldı. Sanat Galerisi’nin açılışıyla birlikte ‘Eski Düşler, Yeni Gerçekler’ isimli sergi de Adanalı sanatseverlerle buluştu.

Adana, yepyeni bir galeriye kavuştu
banner560

Korart Galeri 14 Ekim’de başlayan ve 13 Kasım 2016 tarihine kadar sürecek olan ve Denizhan Özer küratörlüğünde "Eski Düşler, Yeni Gerçekler" isimli sergiyle ilk kez kapılarını Adanalı sanat severlere açtı. Açılışa CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve çok sayıda sanatsever katıldı.

ZAMANA BAĞLI DEĞİŞİM ANLATILIYOR
Habip Aydoğdu, Resul Aytemür, Bedri Baykam, Birnur Eraldemir, Süleyman Erdal, Hakan Esmer, Bahri Genç, Deniz Gökduman, Gülercan Hacıoğlu, Kemal İskender, Ekrem Kahraman, Suat Karaaslan, Ali Raşit Karakılıç, Banu Muratlı, Murat Özbakır, Mustafa Özbakır, Aslı Özok, Şahin Paksoy, Deniz Pireci, Güngör Taner, Raife Tokyürek, Oben Yılmaz'ın yer aldığı sergide, sanatçılar geçmiş ile yaşadığımız zaman dilimi arasında yaşanılan hayata dair çelişkileri, gerçekleri, belirsizlikleri ve zamana bağlı değişimi ayrı ayrı hikayelerle anlatıyor. Sergiyle ilgili bilgi veren Denizhan Özer, “Günümüz insanının geleneğe bağlı yaşam tarzını hızla değiştirerek farklılaşması, toplumsal hayatın değişmesi ve ait olduğu doğadan hızla uzaklaşması modern hayatın yarattığı kaotik bir durumdur. Gelişen teknoloji, farklılaşan düşünce yapısına bağlı algılama tarzımızı değiştirmesi ve hızlanan hayatın yarattığı bu durum zorlukları da beraberinde getirerek geride kalan hayata ait düşlerin, yaşanmışlıkların, hatırlanmasına olanak sağlamaktadır.  Birey olarak özgürlüğünü ilan eden modern insanın, yaşadığı çevreye ve içinde bulunduğu topluma yabancılaşmasının yarattığı bu durumu irdeleyecek olan sergi, günümüz insanının yaşantısını ve çıkmazlarını izleyici ile tartışmayı amaçlamaktadır” dedi.

banner595
 
13 Kasım 2016 ya kadar sürecek olan "Eski Düşler Yeni Gerçekler" sergisi pazar günü haricinde her gün 11.00 - 18.00 saatleri arasında  Korart Galeri'de ( Çınarlı Mah. Ziyapaşa Bulvarı No:58/1 Tayfun Apt. Zemin kat Seyhan /Adana) görülebilir. 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2016, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580