Adana’da Sanat Sokağa Çıktı

Bu yıl 11. si gerçekleştirilen Uluslararası Çukurova Sanat Günleri kapsamında Seyhan Belediyesi katkıları ile Alidede Mahallesi’nde eski dükkânların kepenkleri ve bazı evlerin duvarları boyanarak yapılan grafiti sergisi açıldı.

Adana’da Sanat Sokağa Çıktı

Yerelden ulusala, ulusaldan evrensele’ sloganıyla yola çıkıp 11 yılı geride bırakan Uluslararası Çukurova Sanat Günleri’nde çok sayıda etkinliğe imza atılırken “Eski Sokakların Düşü 2”  isimli grafiti sergisinin açılışını Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar yaptı.  Açılış törenine ve çok sayıda sanatsever katıldı.

“EN BÜYÜK İDEALİMİZ HALKIMIZIN MUTLULUĞU”

banner625
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, en büyük amaçlarının halka hizmet ve halkın mutluluğu olduğunu söyledi. Başkan Zeydan Karalar, “Seyhan’da yaşayan insanların mutlu, huzurlu yaşamaları bizim en büyük idealimiz. Bunun için de gece gündüz çalışıyoruz. Buraların güzelleşmesini hayal eden bir insanım ama her şeyi bir anda yapmak mümkün olmuyor. Yoktan var etmek Allah’a mahsus. Bize biraz para, biraz imkân, biraz zaman lazım. İşte bugünde barış için, sevgi için, kardeşlik için, yeniden istikrar için hayırlı olsun diliyorum” şeklinde konuştu.


BAŞKAN KARALAR’A SANAT TEŞEKKÜRÜ

Uluslararası Çukurova Sanat Günleri’ni düzenleyen Çukurova Sanat Girişimi’nin kurucusu Çetin Yiğenoğlu ise sanatı sokağa çıkartmaktan ve halkla bütünleştirmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Sanata ve sanatçıya katkılarından ötürü Başkan Zeydan Karalar’a teşekkürlerini ileten Yiğenoğlu “Grafiti sergisinin açılışı için buradayız. Sanat sokakta anlayışının ürünü olan bu çalışmada halkın başkanın desteğini hiçbir zaman unutmayacağız. Kendisine teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Adanalı Grafiti Sanatçısı Kerem Ali Yengüner’in hazırladığı açık hava sergisinin açılışı yapıldı. Açılışın ardından konukları sergiyi gezdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz