Asude Hanım Menopoz’da büyük ilgi gördü

Asude Hanım Menopoz’da adlı oyun İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra Adana’da sahnelendi. Adanalılar için sahne alan oyun, tiyatroseverlerin büyük beğenisini kazandı. Oyuncular, tiyatroseverler tarafından ayakta alkışlandı.

Asude Hanım Menopoz’da büyük ilgi gördü
Karikatürist ustası yazar Metin Üstündağ’ın rejisini yaptığı Asude Menopozda Kahraman Andropozda  Komşu Sen Hangi Pozdasın? adlı oyun Adanalı Ressam ve Tenis Antrenörü  Gülşen Doğan’ın organizasyonuyla  Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda tiyatroseverlerin beğenisine sunuldu.  Adana Devlet Tiyatrosu’nda uzun yıllar devlet sanatçısı olarak oyunculuk yapıp İstanbul’da sanat hayatına devam eden Esra Ülger’e İstanbul Şehir Tiyatrosu Sanatçısı Erhan Özçelik eşlik etti.  Senaryosunu kendisi yazıp oynayan Esra Ülger, Asude Hanım adı altında küçük burjuva kadınının her halini kendi yorumuyla ele alıyor. Esra Ülger, sevimli temiz aynı zamanda şaşkın Asude hanım karakterini oyunculuğuyla başarılı bir şekilde sergiliyor. Tiyatroseverler, Asude Hanım’la özdeşleşip kimi zaman gülüyor, kimi zaman şaşırıyor, kimi zaman düşünüyor.  Oyuncu  Erhan Özçelik  ise Asude’nin eski eşini oldukça iyi sergiliyor. Adana izleyicisinin beğenisini toplayan Asude Hanım adlı oyununun bitiminde izleyiciler oyunculara beğenilerini çiçekleri ve alkışlarıyla gösterdiler.

banner625
Oyun sonrası duygularını dile getiren tiyatro sanatçıları Esra Ülger ve Erhan Özçelik, sanatın beşiği olan Adana’da tiyatroseverlerin karşısına çıkmaktan mutlu olduklarını ifade ettiler. Ülger ve Özçelik, Adanalı tiyatroseverlerin ilgisinden çok memnun olduklarını da belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2014, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz