"Benim Amerikam" fotoğraf sergisi açıldı

ABD’nin Adana Konsolosluğu ile Altın Koza işbirliği ile düzenlenen “Benim Amerikam” konulu fotoğraf sergisi Tarihi Kız Lisesi binasında açıldı.banner625

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve ABD Adana Konsolosu John Espinoza tarafından açılışı yapılan sergide, değişik yaş gruplarından ABD değişim programına katılan Türklerin ABD’deki izlenimleriyle ilgili fotoğraflar yer alıyor.

Zihni Aldırmaz açılışta yaptığı konuşmada sergide bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, kendisinin de fotoğraf merakı olduğunu anlattı. Fotoğraf sanatının çok önemli sanat dallarından biri olduğunu belirten Zihni Aldırmaz, eseri ortaya çıkaran kişinin asla eserde yer almadığına dikkat çekti.

Konsolos John Espinoza da konuşmasında, ABD ile Türkiye'nin iki iyi dost olduğunu belirterek, her iki ülkenin aynı zamanda müttefik olduğunu söyledi.


Değişik yaş gruplarından kişilerin değişim programlarıyla ABD'ye gittiğini hatırlatan Espinoza, orada yaşadıkları deneyimleri fotoğrafladıklarını ve bu serginin bunlarla oluştuğunu anlattı.


             Konuşmaların ardından Espinoza ile Aldırmaz kurdele keserek serginin açılışını yaptı.

Sergide ayrıca katılımcılar ABD’deki deneyimlerini sanatseverlerle paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2013, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz