ÇGC Korosu TRT Çukurova Radyosu’nda

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti bünyesinde faaliyetlerini sürdüren (THM) Türk Halk Müziği Korosu, TRT Çukurova Radyosu'nun konuğu oldu. Alper Yetgün tarafından hazırlanan ve sunulan programa konuk olan koro üyeleri beğenilen eserleri seslendirdi.

ÇGC Korosu TRT Çukurova Radyosu’nda

Türk Halk Müziği'ni türkü severlerle paylaşılması amacıyla faaliyetlerini sürdüren Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Halk Müziği Korosu, TRT Çukurova Radyosu'nda Alper Yetgün’ün konuğu oldu. Bağlamada Murat Dönertaş, ney de Ferhan Gültekin ve ritimde de Yusuf İncefikir’in yer aldığı saz ekibi eşliğinde solistler Semir Yalçın, Murat Kozan, Yaşar Delice ve Fatoş Ertargın halk müziğinin seçme eserlerini seslendirdi. Semir Yalçın, Hatay yöresinden ‘Şu karşı ki dağda kar var duman yok’, Murat Kozan,  Adana yöresinden ‘Yenice Yolları’, Yaşar Delice, Gaziantep yöresinden ‘Bahçelerde Mor Meni’, Fatoş Ertargın ise Mut yöresinden ‘Şu dağların yücesine erseler’ isimli eserleri seslendirdi. 

banner625

Alper Yetgün’ün konuğu olan koro üyeleri, söylenen türkülerin yanı sıra yaptıkları çalışmalar ve yapacakları çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. TRT Çukurova Radyosu'nda keyifli anlara imzasını atan koro üyeleri, yayın boyunca eğlenceli bir günün de tadını çıkardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz