ÇÜ Academic Quartet Ekibi, Belarus’ta Konser Verecek

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası Öğretim Elemanlarından oluşan “Academic Quartet” ekibi, 7-11 Nisan 2014 tarihleri arasında Belarus (Beyaz Rusya) Cumhuriyeti’nin başkenti Minsk’te konser verecek.

ÇÜ Academic Quartet Ekibi, Belarus’ta Konser Verecek

“Uluslararası Etnokültür Festivali”için Belarus Cumhuriyeti Devleti tarafından Minsk’e davet edilen Academic Quartet sanatçıları, Türk Halk Müziği’nden oluşan repertuvarları kapsamında seslendirecekleri birbirinden güzel eserlerle müzik ziyafeti sunacak.

Türkiye’den Sadece ÇÜ Academic Quartet Davet Edildi

Çukurova Üniversitesi Academic Quartet ekibi, Belarus Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı ve Belarus Devlet Müzik Akademisi ortaklığı ile düzenlenen etkinliğe, Türkiye’den davet edilen tek grup olma özelliğine de sahip. Beyaz Rusya’da ülkemizi ve Çukurova Üniversitesi’ni temsil edecek olan Academic Quartet, birçok ulusal ve uluslararası etkinliklerin açılış ve kapanış törenlerindeki sahne performansıyla da hafızalarda yer etti. 


banner625
Bas,bariton,tenor ses renginden oluşan solist öğretim elemanları yanında piyanoda bir öğretim elemanı ile konserlerini veren grup,  Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bayık (Bas), Öğr. Gör. Levent Ayan (Tenor), Öğr. Gör. Mustafa Levent Taşkesen (Bariton) ve Öğr. Gör. Serdar Büyükedes’ten (Piyano) oluşuyor.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz