Çukurova'da Haldun Dormen oyunu

Çukurova Belediyesi Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen sanatçılarını Çukurovalılarla buluşturmaya devam ediyor. Çukurova Belediyesi Tiyatrosu, yeni sezona iddialı bir oyunla başlıyor. Usta tiyatrocu Haldun Dormen’in ‘Bir Kış Öyküsü’ adlı oyunuyla sezonu açıyor.

Çukurova'da Haldun Dormen oyunu
banner560

Oyun, 1950'lerin Türkiye'sinde karların her tarafı çevirdiği bir kasabada 'bir umut' olarak beklenen kaymakamın gelişiyle, bütün dertlerinin çözüleceğine inanan insanların hikayesini anlatıyor. Usta tiyatrocu Haldun Dormen’in de provalara katıldığı Bir Kış Masalı adlı oyun, Çukurova Belediyesi’nden sertifikalarını almış tiyatro kursiyerleri tarafından sahnelenecek. Aralık ayında izleyiciyle buluşacak oyun, Şubat ayına kadar belirli aralıklarla sürecek. Provalara katılan Haldun Dormen, Çukurova’nın çok güzel bir kültür şehri olduğunu ve tiyatroya ilişkin güzel çalışmaların gerçekleştirildiğini belirterek, emeği geçen başta Belediye Başkanı Soner Çetin olmak üzere bütün belediye çalışanlarına teşekkür etti.

ÇUKUROVA KÜLTÜR SANAT İLÇESİ
Çukurova Belediyesi’nin kültür sanat etkinliklerine Adana halkının yoğun ilgi gösterdiğini belirten Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde sahnelenecek ‘Bir Kış Öyküsü’ oyununa da halkımızın yoğun ilgi göstermesini bekliyor, izleyici rekoru kıracağını düşünüyorum. Böyle bir oyuna ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Usta tiyatrocumuz Haldun Dormen’e teşekkür ediyorum. Çukurova Belediyesi olarak, daha nice oyunları tiyatro severlerle birlikte izleyeceğiz. Her zaman söylediğimiz gibi, Çukurova kültür, sanat ve festivallerin ilçesidir” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner572