banner654

Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Nusayriliğin kitabını yazdı

Doktor Ali İhsan Ökten’in Anadolu'nun Sırlı Aynası: Arap Aleviler/Nusayriler konusunda yazdığı kitap’ın tanıtım, imza günü, fotoğraf sergisi, müzik dinletisi ve "Çokkültürlülük ve Hoşgörü kapsamında Arap Aleviliği" konulu söyleşi Cumartesi günü Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde Saat 14.00 yapılacak.

Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Nusayriliğin kitabını yazdı

Adana Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi Klinik Şefi ve aynı zamanda Adana Tabip Odası Başkanı olan Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, cerrahlıktaki başarısını yazarlıkta da göstererek bir çok kitap yazdı.

banner625
Kitap tanıtım ve imza günüyle ilgili bilgi veren Doç. Dr. Ökten, “Bu konu ile ilgili olarak çok uzun süre çalıştım. Amacım  bugüne kadar Arap Aleviliğinin dini boyutundan ele alındığını, tarihsel süreç içinde yanlış ve eksik anlatıldığını, Bu bakış açısından yola çıkarak Anadolu’nun  yeterince anlatılmamış ve araştırılmamış inançlarından Nusayrilik (Arap Aleviliği) hakkında; tarihsel gelişim süreçleri, inançlarındaki özellikleri, geçiş dönemleri, gelenek ve görenekleri, sosyal ve kültürel özellikleri ve bunlara bağlı uygulamaları çeşitli kaynaklardan ve kendi ağızlarından  incelediğini, ayrıca alan çalışmasında konu başlıkları doğrultusunda günümüzde unutulan veya yaşatılmayan bazı  kültürel değerler kurgusal-belgesel tarzda fotoğraf çalışması yapılarak  çekildiğini, çalışmadaki amacının sadece Arap Alevi  halkına değil ülkemiz  geleceğine ait bir eser bırakmak olduğunu belirtmiştir.” Dedi.

TÜM ADANALILAR DAVETLİ

Doç. Dr. Ökten, 10 Şubat 2018 Cumartesi Günü Saat: 14.00’de Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek tanıtım ve imza gününe tüm sanatsever Adanalıları davet etti.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2018, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz