Korart’ta ‘Döngü’ sergisi

Korart Sanat Galerisi, ‘Döngü’ isimli resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Asuman Barka Sevdinli’nin eserlerinden oluşan ve 6 Aralık’ta açılan sergi 20 Aralık’a kadar Ziyapaşa Bulvarı’ndaki Korart Sanat Galerisi’nde izlenime açık kalacak.

Korart’ta ‘Döngü’ sergisi

Sergiyle ilgili bilgi veren sanatçı Asuman Barka Sevdinli, döngünün bir önermeyi, ikinci bir önermeyle, onu da dönüp birincisiyle tanımlamaya kalkışmanın yolu olarak tanımladı. Uygarlık tarihine bakıldığında bilimsel ve teknolojik gelişmelerin katkılarına rağmen ne kadar mutlu bir insanlık tarihi yazılabildiğine bakmanın önemine işaret eden Sevdinli, tarım devrimiyle başlayan öykünün sanayi ve endüstri devrimlerinin evrelerinden dijital devrime uzandığına vurgu yaptı.

banner625
Doğada insane, hayvan, bitki gibi her canlının var oluş nedeni olduğuna işaret eden Sevdinli, “Her biri yaşam zincirinin bir halsadırı, olmazsa olmazıdır” diye konuştu. Döngü’nün bu kavramları barındıran özel bir serge olduğunu söyleyen Sevdinli, “Desem ki, dünya hepimizin evidir, hep birlikte oluştururuz hayat ağacını… Sen, ben değil ‘biz’ olmak zorundayız. Gelecek bizim elimizde şekillenir, insanoğlu değil insane olmak önemli olan. Kendimizi yenebildiğimiz, eşit, özgür, kardeşçe yaşamayı hedeflediğimiz ve bu hedefi unutmadığımız sürece bütün hayat almak ile vermek üzerine çatışma olmaktan çıkacaktır. Bu döngü bozulacaktır” ifadelerine yer verdi.

Sergi 20 Aralık’a kadar gezilebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz