Korart’ta düşsel imgeler tablolara yansıdı

Açıldığı günden bu yana önemli ve etkili sergilere ev sahipliği yapan Ziyapaşa’daki Korart Sanat Galerisi’nde ‘İmge Halleri’ başlıklı yeni bir sergi açıldı.

Korart’ta düşsel imgeler tablolara yansıdı

Sanatçılar Ümit Yiğit, Samed Arda Selim, Raşit Altun, Mevlüt Akar, Mehmet Babat, Kadir Akyol, Feyzi Çelikten, Buse Kızılırmak, Beşir Bayar, Baki Bodur ve A.Oğuz Kaleli’nin imzasını taşıyan sergide günlük hayat farklı bakış açılarıyla tablolara yansıtılıyor.
Korart Sanat Galerisi Koordinatörü Rahime Korkut, sanatçıların sergiyle ilgili şu görüşlerini kamuoyuna aktardı: “Her sanatçı imgelem dünyasını bulunduğu dönemin yaşantısına dayandırarak oluşturur. Bir bakıma her imge kişisel izlenimlerin bir dışa vurumu olarak kendi üslubuna yansır ve bu şekilde kendine yeni alanlar açar. Sanatçı dünya ile olan bağlantıları, gözlemleri aracılığıyla gerçek ya da-ve düşsel imgeler geliştirir. Her sanatçının kendi algı dünyasına göre oluşturduğu bu imgeler benzerlikler gösterdiği gibi önemli derecede farklılıklar da gösterebilir. Farklı algılama şeklimizle ile oluşturulan imgeler mevcut görsel ve dilsel sınırları aşarak yeni sanatsal birikimler sağlamaktadır.”

banner625

Korkut, 23 Şubat’a kadar açık kalacak sergiye tüm sanatseverleri ve Adanalıları davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz