Kültür Merkezi SEYMER’den muhteşem sergi

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’ün 2004 yılında başlattığı ve dokuz yıldır kesintisiz eğitim veren Meslek Edindirme Merkezlerinden Kültür Merkezi Seramik Sanatları SEYMER kursiyerlerinin sergisi göz kamaştırdı.

Kültür Merkezi SEYMER’den muhteşem sergi

 

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’ün ev sahipliği yaptığı Kültür Merkezi Seramik Sanatları SEYMER’in sergi açılışını Seyhan Kaymakamı Ahmet Ardıç, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, Ak Parti Seyhan İlçe Başkanı Kasım Pamuk, Seyhan Halk Eğitim Müdürü Kayhan Soy, SEYMER Koordinatörü Nurten İrday birlikte yaptı. Seyhan Kültür Merkezi sergi salonlarında açılan ve vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği sergi 8 Mart Cuma gününe kadar gezilebilecek.

Sergi açılışına katılan Seyhan Kaymakamı Ahmet Çınar, “El sanatlarımız bizim milli hazinemiz, yüzyıllar boyunca süre gelen geleneklerimizdendir. Bu sanatımızı korumak geliştirmek yeni nesillere aktarmak bizim en önemli vazifelerimizden biridir. Böyle güzel mekânları bize sunan saygıdeğer Belediye Başkanımız Azim Bey’i kutluyorum” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, Kültür Merkezi Seramik Sanatları SEYMER sergisinin açılışında “SEYMER’lerimizin başarılı çalışmalarının ünü Torosların ötesini aşmıştır. Seyhan Belediyemizin en önemli bir birimi olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüğümüz, Üniversitemiz ve diğer kamu kuruluşlarımızın da desteği ile ilk günden bu yana 80 bini aşan sayıda mezun verdik” dedi. Başkan Prof. Dr. Azim Öztürk, kursiyerlerin yapmış olduğu el emeği göz nuru eserlerinden dolayı kursiyerlere ayrı ayrı başarı diledi.

Kültür Merkezi Seramik Sanatları sergisinin açılışına katılan Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet’te, binlerce Adanalıya ücretsiz meslek edindirme imkanı veren Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’e teşekkür etti. Selamet, “Bizlerde Halk eğitim Müdürlüğümüz aracılığıyla bu güzel hizmete destek oluyoruz. Bu kıymetli eserlerde emeği olan tüm kursiyerleri kutluyor ve tebrik ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2013, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz