Portakal Çiçeği Karnavalı Turizm Hareketine Dönüşüyor

İlki 2013 yılında organize edilen ve her geçen yıl giderek daha fazla katılımcı ile büyük bir şölene dönüşen “Nisan'da Adana'da – Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı” sadece Adana'ya değil bölgenin ve ülkemizin tanıtımına da katkıda bulunan bir turizm hareketi haline geldi.

Portakal Çiçeği Karnavalı Turizm Hareketine Dönüşüyor

Özellikle uluslararası katılımcıların artması ve karnavalın bir marka değerine ulaşması, ekonomik ve kültürel anlamda da olumlu etkiler yaratıyor.

Her yıl Türkiye'nin ve dünyanın birçok yerinden Adana'ya gelen yerli ve yabancı turistler, karnaval boyunca yaşadıkları deneyimlerle, bir çeşit "Turizm Elçisi" kimliğini taşımaya başlıyorlar. Bu elçiler; yaşadıkları şehir ve ülkelerde karnaval üzerinden kentimizin, bölgenin ve hatta Türkiye'nin tanıtımına doğrudan katkıda bulunuyorlar. 

Onbinlerce insanın muhteşem portakal çiçeği kokuları eşliğinde hoşça vakit geçirmelerini, Adana mutfağının eşsiz lezzetlerini tatmalarını, Adana ve civarında görülecek tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret etmelerini sağlamak karnavalın 
başlıca amaçlarından biri olmuş durumda. Bu yıl kurgulanan "Nisan'da bir hafta Adana'da" ile yalnızca Adana değil çok yakındaki Mersin, Tarsus, Kapadokya Bölgesi, Nemrut, Antakya, ve hatta Adana’nın Akdeniz kıyı şeridinin de bu turizm hareketinden yararlanmasını ve fayda sağlaması da amaçlanıyor. 

Bu düşünce ile Nisan'da Adana'da Komitesi, özellikle uzak yerlerden karnavala gelmeyi düşünenler için, 1 haftalık dolu dolu örnek bir program hazırladı. Nisan'da 1 Hafta Adana'da sloganıyla Türkçe ve İngilizce hazırlanmış olan tanıtım linkini de web sitesine, mobil uygulamasına ekleyerek, yerli ve yabancı turistlerin bölgede daha uzun kalmalarını sağlamayı hedeflendi.  
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz