Sağlık Çalışanlarından Türk Sanat Müziği Konseri

14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri çerçevesinde Dt. Mustafa Toprak yönetimindeki Tabip Odası Sağlık Çalışanları Korosu izleyicileri büyüleyen bir konser verdi.

Sağlık Çalışanlarından Türk Sanat Müziği Konseri

Her yıl Adana Tabip Odasınca 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında Dr. Süleyman Aslaner’in koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Sağlık Korosu bu yılda bir birinden güzel eserlere yer verdi. Şef Dt. Mustafa Toprak’ın yönetiminde söylenen şarkılara katılımcılar zaman zaman eşlik edip, tüm şarkılar beğeniyle dinledi.

Koronun İcra Heyeti ve Sazlar; Kemanlarda Süleyman Aslaner, Tevfik Uğurlar, Hamdi Özyörük. Kanunlar; A. Nüvit Kaya, Toktay Sökmen, Kemal Filazi. Udlar; Bahri Özügergin, Hasan Boğa, Hakan Durandurdu, Hamza Avcı, Fatma Dilber. Ritimler; Selahattin Kurt, Gülesen Çalıkuşu, Mustafa Özügergin. Ney; Yusuf Filazi’den oluştu.

Sunumunu kendine özgü duygu yüklü sesiyle Zülfiye SU’nun yaptığı Adana Büyükşehir  Belediyesi salonunda gerçekleşen konser; koro’nun seslendirdiği ‘Bir Gönlüme Bir Hali Perişanım’ eseriyle başladı.

Solist Kadircan Özbek’in ‘Hiç Bir Şey Kar Etmez’, Solist Sibel Dişlen’in ‘Gül Döktüm Yollarına’, Solist Gülesen Çalıkuşu’nun ‘Yemin Ettim Bir Kere’, Solist Fatma Dilber’in ‘Yüreğim Alev Alev’, Solist Necati Sunguray’ın ‘Neden Saçların Beyazlanmış Arkadaş’, Solist Çiğdem Esencan’ın ‘Sevmekten Kim Usanır’, Koro’nun ‘Gel Bir Daha Gül Ruyini Aç’, Solist Osman Aksoy’un ‘Yalancısın Sevgilim’, Solist Azra Elbek’in ‘Şimdi Bahara Erdim’ ve Koro-Potporinin seslendirdiği ‘Otomobil Uçar Gider’ adlı eserlerle birinci bölüm tamamlandı.

banner560

Toktay Sökmen ve Tevfik Uğurların Kürdili Hicazkar Taksimiyle başlayan ikinci bölüm; Solist Yelda Serçe’nin ‘Yalancıdır Hep Aynalar’, Solist Savaş Kavakbaşı’nın ‘ Çamlar Arasında Süzülürken’, Solist Hakan Durandurdu’nun ‘Sen Körfeze Geldiğin Zaman’, Solist Aydın Erciyes’in ‘Şarap Koy Kadehime’, Solist Abdurrahman Yıldırım’ın ‘Bu Yılda Böyle Geçti’, Solist A. Nüvit Kaya’nın ‘Can Evimden Vuruyorsun’, Solist Ertunç Toprakezen’in ‘ Canandan Uzak Kaldı Gönül’, Solist Çiğdem Arabacı’nın ‘Sen Uzaktan Bir Yıldız’, Solist Ahmet Arslan’ın ‘Sen Nisansın Daha’, Solist Meltem Yenyıl’ın ‘Beni Can Evimden Vurup’, Solist Ahmet Tuğanalp’ın ‘Baharla Hazan Birleşmez’ Solist Bilge Yılmaztürk’ün ‘Bir Başka Eda, Bir Başka Arzu’, Solist Mustafa Kıvrakdal’ın ‘Sen Kalbimin Mehtabısın’, Solist Osman Balceli’nin ‘ Fikrimin İnce  Gülü’, Koronun ‘Aşkın Kanununu Yazsam Yeniden’ adlı eserlerin seslendirilmesiyle konser son buldu.

DOÇ. DR. ALİ İHSAN ÖKTEN’DEN TEŞEKKÜR 

Koro Koordinatörü Dr. Süleyman Aslaner ve Koro Şefi Dt. Mustafa Toprak’a çiçek vererek teşekkür plaketi takdim eden Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, “Evrensel bir dili olan müzik’in ruhun gıdası olduğu tartışılamaz. Çok güzel ve keyifli bir akşam oldu. Koromuzun Şefi Dt. Toprak ve koordinatörlüğünü yapan Dr. Aslaner’e,  Sağlık Korosunda yer alan arkadaşlara, saz icra heyetine, tüm emeği geçenlere ve izleyicilere sonsuz teşekkür ediyorum. “ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner626