banner654

Sevim Muratlı’nın el işi sergisi açıldı

Sevim Muratlı'nın Eski Türk El Sanatları'ndan nakışla işlenmiş el işi koleksiyonu olan gelin ve damat çeyizi sergisi Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu Fuayesi’nde açıldı.

Sevim Muratlı’nın el işi sergisi açıldı

Önceki gün açılışı yapılan ve 10 gün açık kalacak olan sergi Adanalı Kültür Bakanlığı Sanatçısı Sevim Muratlı'nın el işi koleksiyonundan oluşan örnekleri sunuyor. Pazar gününe kadar gezilebilecek olan serginin açılışına  CHP Adana Milletvekili Adayı Müzeyyen Sevkin Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda sanatsever katılarak sergiyi gezdi.

OĞLUNU KAYBETTİKTEN SONRA

Oğlunu kaybettikten sonra yönelerek oluşturduğu koleksiyonu Türkiye’nin bir çok ilinden sonra kendi memleketi olan Adana’da da sergilemekten gurur duyduğunu ifade eden sanatçı Sevim Muratlı, Adanalıların gösterdiği ilgiye de teşekkür etti. Oğlunu kaybettiğinde dünyasının yıkıldığını ve hiçbir doktorun çare bulamadığı derdine Türk kadının asırlardır süren işlemelerinin çare olduğunu dile getiren Muratlı, bu serginin amaca hizmet ettiğini belirtti.

banner625

Muratlı, eserlerini sergiledikten sonra tüm mal varlığını satarak oğlu adına eğitilebilir çocuklar için okul yaptırmanın en büyük dileği olduğunu söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2015, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz