Seyhan Belediyesi Birinciliği Adana’ya Getirdi

Seyhan Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Kahramanmaraş’ta düzenlenen bölge şampiyonasında Gençler ve Yıldızlar kategorilerinde bölge biricisi oldu.

Seyhan Belediyesi Birinciliği Adana’ya Getirdi

Seyhan Belediyesi Halk Oyunları Ekibi geleneği bozmadı ve bölge birincisi oldu. Geçtiğimiz ay Adana’da düzenlenen şampiyonda 3 kategoride birincilik elde eden ekip Kahramanmaraş’ta düzenlenen bölge şampiyonasından da eli boş dönmedi. Burada düzenlenen turnuvada Yıldızlar ve Gençler kategorisinde son derece başarılı oyunları ile göz dolduran ekip 2 kupayı da Adana’ya getirdi. Son yıllarda bu alanda elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiren ekip böylelikle başarılarına bir yenisini daha ekledi.

banner625
BAŞKAN KARALAR EKİBİ KUTLADI

Gösterdikleri yüksek performansla girdiği tüm yarışmalardan başarılarla dönen ekibi Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da kutladı. Başkan Zeydan Karalar,“Katıldığı her bölgesel ve ulusal yarışmalardan başarıyla dönen halk oyunları ekibimiz yeni bir başarı ile şehrimize dönüyor. Kahramanmaraş’ta düzenlenen bölge yarışmasında 2 birincilik elde eden ekibimizi ve hocalarını kutluyorum. Bundan sonraki hedef kuşkusuz Türkiye Şampiyonası’nda elde edilecek birincilik olacaktır. Bu anlamada bölge yarışmalarında Gençler ve Yıldızlar kategorilerinde birinci olan ekibimizi kutluyor başarılarının devamını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz