Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu Perdelerini Açtı

Uyuşturucuya savaş açan Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu(SBŞT) perdelerini, ‘Plastik Hayatlar’ isimli tiyatro oyunu ile açtı. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’deki Prömiyere tiyatro, sinema ve sanat dünyasının önemli isimleri katıldı.

Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu Perdelerini Açtı
banner560

Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu(SBŞT) “Plastik Hayatlar” isimli tiyatro oyunu ile perdelerini açıtı. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ndeki prömiyere oyunun yazarı İrfan Yalçın’ın yanı sıra Adana Milletvekili Aydın Uslupehlivan, Yapımcı Yönetmen Osman Sınav, Sinema Sanatçısı Aytaç Arman, Tiyatro ve Sinama Oyuncusu Cengiz Sezici, Yine Sinema ve Tiyatro Sanatçısı Erdal Cindoruk, Oyuncu İşdar Gökseven ile birlikte birçok sanatçı katıldı.
İrfan Yalçın’ın yazdığı Tamer Gözüdeli’nin yönettiği tiyatro oyunu Seyhan Belediyesi’nin madde bağlılığına karşı sanatsal duruşu olarak adlandırılıyor. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kısa sürede kültür ve sanatla anılan bir belediye olmanın kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Başkan Karalar,“Arkadaşlar çok önemli bir konuyu işlediler. Türkiye’de en çok uyuşturucu madde kullanımı olan yerlerden biri Seyhan… Gençleri uyuşturucu madde bağımlılığına iten birçok neden var. Bu nedenlerin en başında ailelerin çocuklarına karşı ilgisizliği geliyor. Gençlerimiz bu kötü illetten uzaklaştırmak en büyük görevimiz. Göreve gelirken Seyhan’ın bir kültür ve sanat merkezi olacağı sözünü vermiştik. Bugün geldiğimiz süreçte Seyhan artık kültür ve sanatla anılıyor hale gelemeye başladı. Düzenlediğimiz kültürel ve sanatsal etkinliklere Adanalılar yoğun ilgi gösteriyor. Bu da bizi yani beni çok mutlu ediyor. Zaten ‘Halkın Belediyesi’nin yapması gereken de halkın istedikleridir” ifadelerine yer verdi.
Her Çarşamba günü saat 20.00’de Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’de oynanacak oyun ücretsiz olarak izlenebilecek. Tiyatro oyununu izlemek isteyen Adanalılar Kültür Merkezi girişindeki gişelerden davetiyeleri temin edebilecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER