Turizm haftası etkinliklri

Adana’da, 15-22 Nisan tarihleri arasında 81 ilde kutlanan ‘’Turizm Haftası’’ etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Daire Başkanı Nevzat Vural, Vali Yardımcısı Halis Arslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürlerin'den Kazım Tekin, Cemal Demirağ, Mahmut Kır,Yüzme İl Temsilcisi Pervin Bulut, Durgun Su ve Kano İl Temsilcisi Tolga Çelik ve kalabalık bir izleyici kitlesiyle birlikte Tarihi Taşköprü ile Girne Köprüsü arasında gerçekleştirilen, sörf, su kayağı, kano, kürek, Motorlu Yamaç Paraşütü uçuş gösterilerini izledi.

Turizm haftası etkinliklribanner625
Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Daire Başkanı Nevzat Vural’ a Durgun Su ve Kano İl Temsilcisi Tolga Çelik tarafından yapılan gösteriler hakkında bilgi verildi.

Çelik “şuanda izlemekte olduğunuz ekipler kürek ve durgun su kano spor dallarında ülkemizi ve ilimizi ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarı ile temsil eden sporcularımızdır. Aynı zamanda idareci antrenörlerimiz ve sporcularımız ciddi ve yoğun çalışmaları neticesinde almış oldukları başarılar sonucunda, Mersin’de düzenlenecek olan Akdeniz oyunlarındaki kano ve kürek spor dallarının Adana’ya gelmesinin önemli bir etkisi olmuştur. Sporcularımız ilimizde faaliyet göstermekte olan Çukurova Üniversitesi spor kulübü, Gençlik ve Spor kulübü ile Kano spor kulübü sporcularıdır.

Aynı zamanda bu sporcularımız milli takım sporcuları olup yaklaşık 15 yıldır bu spor dallarını ilimizde profesyonel anlamda yapmaktalar dır’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2013, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz