banner641

Adana'da yeni bir dizi çekiliyor

Adana'da 1990'lı yıllarda, yaklaşık 8 bin kişinin çalıştığı dönemin dev sanayi tesisi Çukurova Pamuk, Yerfıstığı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Çukobirlik), 'Görüş Günü Kadınları' adlı televizyon dizisi için cezaevi platosuna dönüştürüldü

Adana'da yeni bir dizi çekiliyor


20 yıla yakın süredir kullanılmayan pamuk hangarlarında 7 bin 500 metrekarelik alan 5 aylık çalışmayla cezaevi olarak inşa edildi.
Çürümeye terk edilmiş fabrikadaki binalarda bir cezaevinde ne varsa birebir yapıldı. Oyuncu kadrosunun Adana'nın sıcak ikliminden olumsuz etkilenmemesi için koğuşlar klimalı hale getirildi.
banner560
Diğer mekanlara da vantilatörler monte edildi. Hazırlık döneminde cezaevi için yapılan harcamalar dahil yapımcı şirket NTC Medya'nın kasasından 1 milyon 500 lira para çıktı. Çukobirlik'te sete dönüştürülen alanlar için aylık 9 bin lira kiralama sözleşmesi imzalandı.
hayatları, sosyal konumları birbirinden farklı 4 kadının cezaevinde kesişen hikayesinin anlatılacağı dizinin yönetmenliğini ise Veli Çelik yapacak.
Dizide Yıldız Çağrı Atiksoy, Şenay Gürler, Nesrin Cavadzade, Semra Dinçer, İlhan Şeşen, Deniz Karaoğlu, Alpay Atalay, Sinan Tuzcu, Yosi Mizrahi ve Kemal Uçar ise yer alacak.
Fox TV'de eylül ayında ekrana yansıyacak Görüş Günü Kadınları'nın oyuncuları, gerçek hayatın içinden kesitlerin bir araya getirildiği dizinin seyirci tarafından da çok sevileceğine inandıklarını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2013, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640