Biraz "Yana kayan" Sözcü'ye tiraj şoku

Türkiye'de muhalif basın denince akla gelen ve yanlışa karşı eleştirilerini açıkça yazan Sözcü Gazetesi, yayın politikasından "Yana" kayınca tiraj şoku yaşadı.

Biraz "Yana kayan" Sözcü'ye tiraj şoku
banner560

Yaptığı haberlerle ses getiren "Yandaş medya" da sesi kısılanların sesi olan Smözcü Gazetesi son yıllardaki bu duruşu sayesinde Türkiye'nin en çok satan gazeteri arasında ilk 3 sırada yer almayı başarmıştı. Köşe yazarları ve haberciliğiyle korkusuzca haber yapan Sözcü, hükümetin "Sözcü'yi Feto'dan kapatacağı" iddiaları üzerine son 1- 1,5 ay önce yayın politikasında büyük bir dönüşüm yaşadı.
Ilımlı haberleri,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert muhalesef yerine destekler nitelikteki haberleri okuyucusunun da dikkatini çekti.

15 Temmuz hain darbe girişiminin hemen ardından Hürriyet'i bile zorlayan tirajıyla dikkat çeken Sözcü son dönemdeki yayın politikasıyla on binlerce okur kaybetti.
Vatandaşlar "Sözcü Gazetesinin "Yana kayma" girişimi anlaşılabilir. Zaten Hükmet ağzından bir şeyler okumak istiyorsak bunu çok iyi yapan "Yandaş"lar var. Oradan takip ederiz. Sözcü'ye gerek yok" diyerek tepkilerini dile getiriyor.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER