Gazeteci Gümüşdamla kabri başında anıldı

Mustafa Gümüşdamla için vefatının 6.yılında Asri Mezarlığı’nda anma töreni düzenlendi

Gazeteci Gümüşdamla kabri başında anıldı

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) eski Genel Sekreteri ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Adana Şube Başkanı Mustafa Gümüşdamla vefatının 6.yıldönümünde, Asri Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.
Ailesi tarafından düzenlenen anma törenine; ailesiyle birlikte CHP TBMM İdare Amiri ve Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, TGF Başkan Yardımcısı ve ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, ÇGC Genel Sekreteri M.Ömer Üney, ÇGC Yönetim Kurulu  Üyeleri Yusuf Baştuğ, Hüseyin Arat, Adana Büyükşehir Belediyesi Beldetaş Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Tumlukolcu, eski milletvekili Coşkun Bayram, Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şahin Özer, Mustafa Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Zeki Uyanık ve gazeteciler katıldı.

ESENDEMİR: UNUTMAYACAĞIZ

İlk olarak merhumun ruhuna ithafen Zeki Uyanık tarafından Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu.  Daha sonra söz alan ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Mustafa Gümüşdamla’nın mücadeleci kişiliği, gençlere yol göstericiliği ve dostluğa verdiği önemle saygın bir kişiliğe sahip olduğunu, hiçbir zaman unutmayacaklarını söyledi. Esendemir, Gümüşdamla’nın Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin bulunduğu caddeye adının verilmesiyle birlikte her an gazetecilerle birlikte olduğunu dile getirdi.

ÖZDİŞ, DUYGULARINI ANLATTI

TBMM İdare Amiri İbrahim Özdiş de yaptığı konuşmada, merhum Mustafa Gümüşdamla ile zaman zaman bir araya geldiklerini, sohbeti, renkli kişiliği ve mücadeleci kimliğiyle kendine has bir yapıya sahip olan merhumu asla unutmayacağını ifade etti.

banner625

KARACA, GAZETECİLERİ KUTLADI

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca da konuşmasında, Mustafa Gümüşdamla’nın gerek TGF ve gerekse de TGS seçimlerinde girişkenliği ve mücadeleciliğiyle Anadolu Basını’nın haklarının korunmasında önemli bir çaba sarfettiğini dile getirerek, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni, Mustafa Gümüşdamla’yı kabri başında anma etkinliğinden dolayı kutladı. Karaca, TGF olarak da gazetecilerin iyi günlerinde olduğu kadar kötü günlerinde de yanlarında olmaya önem verdiklerini, bu tür etkinliklere katılmaya devam edeceklerini vurguladı.

GÜMÜŞDAMLA’NIN KIZI TEŞEKKÜR ETTİ

Babasının vasiyeti üzerine öğretmenlik mesleğini seçen ve babasını da 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde kaybeden Yağmur Gümüşdamla da Mustafa Gümüşdamla’yı anlatmaya kelimelerin yetmeyeceğini, konuşmakta zorlandığını dile getirerek katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.
 
 
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 00:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz