İYİ Partili Kara "Basın Özgürlüğü kısıtlanamaz"

Gazeteciliğin ilkeleri çerçevesinde vatan ve milleti için ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışıyla çalışan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan İYİ PARTİ Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet KARA, gazetecilerin hayatın her alanında kamuoyunu doğru, tarafsız ve objektif bir şekilde bilgilendirmek adına önemli bir görevi üstlendiğini söyledi.

İYİ Partili Kara "Basın Özgürlüğü kısıtlanamaz"

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan  Ahmet KARA, bağımsız ve özgür basının demokratik bir hukuk devletinin en önemli öğelerinden biri olduğunu, basının özgür hür iradesini kullanamadığı bir ülkede ise demokrasi, özgürlükten söz edilemeyeceğini belirtti.
Başkan KARA, Basının halkı doğru şekilde bilgilendirdiği sürece, bireyin ve toplumların da meydana gelen olayları sağlıklı bir şekilde değerlendirip kanaat edinmesi, toplumla ve dünyayla sağlıklı ilişkiler kurup, birlik ve beraberliğin bütünleşmesi mümkün olmaktadır dedi.

banner625
Tarafsız, güvenilir, basın etiği çerçevesinde çalışan basın mensuplarımızın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, görevlerinde başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz