Sosyal Medya hesabı, STK gibi çalışıyor

10 Yıl önce Facebook sayfası olarak kurulan “Haberakkapı” instegram sayfasıyla birlikte Sivil Toplum Kuruluşu gibi çalışıyor.

Sosyal Medya hesabı, STK gibi çalışıyor

Fikret Nefiz yönetiminde haftada 170 bin erişim sağlayan “Haberakkapı” sayfaları, Mahallede yaşanan sorunların çözümüne büyük katkı sağlıyor. Mahalle adına, toplum yararına projeler geliştiren STK’larla işbirliği içinde bu projelerin hayata geçmesini sağlayan “Haberakkapı” sayfaları, sosyal medyanın doğru kullanıldığında topluma yararlı olabileceğini gözler önüne seriyor.

YURT İÇİ VE DIŞINDAN BÜYÜK İLGİ

Adana’nın en eski Mahallelerinden olan Akkapı Mahallesi’nin sorunlarını ve vefat gibi duyurularının yer aldığı “Haberakkapı” sayfalarına yurt içi ve yurt dışından Akkapılılar büyük ilgi gösteriyor. Nostaljik Mahalle fotoğrafları, olayları, okul fotoğraflarının de paylaşıldığı sayfalarda, Mahallenin bugününü takip edenlerin olduğu kadar Mahalle nostaljisini yaşamak isteyenlerde takibi bırakmıyor.

banner625

SOSYAL MEDYA BÖYLE OLUR!

“Haberakkapı” sayfasını takip eden yurttaşlar da, “Sosyal Medya hesabı böyle olur. Mahallemiz çok büyük. Orada olan olaylardan ancak bu sayede haberdar oluyoruz. Cenazemiz olsa öğreniyoruz. Komşumuzun acısına ortak oluyoruz. Bir gelişme olsa bilgimiz oluyor. Zamanımız dar olduğu için her yere gidemiyoruz. Ancak “Haberakkapı” sayesinde her şeyden haberdar oluyoruz” diye konuştular.

“Haberakkapı” sayfaları, Akkapı Mahallesi’nde yaşanan her türlü bilgiyi takipçileriyle paylaşarak, bilgi paylaşımı yapıyor ve sorunların aşılmasına katkı sağlıyor.   Sayfaların adminliğini Fikret Nefiz yaparken, Fatih Ada’da gönüllü adminlik yaparak sayfaya katkı sağlıyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 21:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz