banner676

Sosyal Medya’da “Haberakkapı” fırtınası

Adana’nın en eski Mahallelerinden olan Akkapı Mahallesi sakinleri, sosyal medyanın gelişmesiyle Haberakkapı facebook sayfasını buluşma noktası haline dönüştürdü.

Sosyal Medya’da “Haberakkapı” fırtınası

2010 yılında bir üye ile oluşturulan Haberakkapı sayfası Akkapı halkının adeta haber kaynağına dönüştü. 5 bin üyeye kısa sürede ulaşan Haberakkapı sayfası editörlüğünü Fikret Nefiz yaparken, sayfada mahallenin sorunları aktarılıyor, çözüm yollları üzerinde adeta fikir cimlastiği yapılıyor.

Sadece Akkapı Mahallesi’nde yaşayanlar değil, Akkapılı olup yurt dışında olanlarında buluşma noktası olan Haberakkapı’da mahalle sorunlarının yanı sıra, vefat haberleri, Sosyal faaliyetlerle ilgili bilgiler ve imece usülü çalışmalarla ilgili paylaşımlar yapılıyor.

banner625

MEDYAYI KISKANDIRAN BAŞARI

Ulaştığı 5 bin takipçiyle sorunları, hizmetleri anında ulaştıran Haberakkapı medyayı kıskandıran bir takipçi sayısına sahip. Facebook’ta sınır olan 5 Bin takipçiyi tamamlayan Haberakkapı da bir duyuru veya bilgilendirme kısa sürede binlerce insana ulaşıyor. Bu da yetmiyor, binlerce Akkapılı Haberakkapı paylaşımını yaparak kısa sürede 100 bin kişiye ulaşma potansiyeline ulaşıyor.

Akkapı halkı ise Haberakkapı editörü Fikret Nefiz’e teşekkür ederken, sağlıklı bilgi akışının daha geniş kitlelereulaştırılmasını belkliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz