TGS: Adana Şube Başkanımızı serbest bırakın

Türkiye Gazeteciler Sendikası Adana Şube Başkanı Salim Büyükkaya bu sabah evinden gözaltına alındı. Savcılığın talimatıyla gözaltına alınan Büyükkaya, Adana Emniyet Müdürlüğü'nde tutuluyor.

TGS: Adana Şube Başkanımızı serbest bırakın
banner560

TGS'den yapılan açıklamada şöyle denildi:
İki dönemdir Adana Şube Başkanımız olan Büyükkaya, uzun süredir sürdürdüğümüz basın özgürlüğü ve sendikal örgütlenme mücadelesinin içerisinde gazetecilerin sorunlarının çözümü için mücadele eden bir yöneticimizdir. İsimsiz ihbarlar gerekçe gösterilerek ‘FETÖ’ kapsamında yürütülen operasyonla gözaltına alınan Salim Büyükkaya’nın yıllardır devlet içerisindeki bu tarz örgütlenmelere karşı çıkan haber ve yazıları tüm Adana kamuoyunca bilinmektedir.

banner595
Gazetecilerin gazetecilik faaliyetlerinden dolayı gözaltına alınmasına, tutuklanmasına karşı çıkan bir meslek örgütünün yöneticisinin gözaltına alınması sendikamıza yönelik bir gözdağı olarak görülecektir. 65 yıllık tarihimiz boyunca gazetecilerin ekonomik ve özlük hakları ile basın özgürlüğü mücadelesinden taviz vermediğimiz, baskılar karşısında sessiz kalmadığımız tüm Türkiye halkı tarafından bilinmektedir. Bugün de şube başkanımız özgürlüğüne kavuşana kadar bu hukuksuz sürece İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana Şubelerimiz, Kocaeli, Eskişehir ve Bursa temsilciliklerimizle birlikte sessiz kalmayacağımız bilinmelidir.
AKP hükümetini ‘FETÖ’yu gerekçe göstererek muhalif gazetecileri, sendikacıları gözaltı ve tutuklamalarla yıldırma girişimlerinden vazgeçmeye, Şube Başkanımız Salim Büyükkaya’yı derhal serbest bırakmaya çağırıyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580