Vali Demirtaş'tan ÇGC'ye ziyaret

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret etti, 15 Temmuz darbe girişimi karşında basının tutumunun ülkenin geleceği açısından umut verdiğini belirtti.

Vali Demirtaş'tan ÇGC'ye ziyaret
banner560

Vali Demirtaş, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu üyeleriyle yaptığı görüşmede, Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından gerçekleştirilen çalışmalarla benzer olayların bir daha yaşanmaması için gereken tüm tedbirlerin alındığını söyledi.

“Vatandaşın tek ses olması, basının darbeye karşı duruşu bizi mutlu etti. Vatandaşın ve basının tavrı müthiş bir şeydi. Basını kutluyor ve çok teşekkür ediyoruz” diyen Vali Demirtaş, bu girişimde bulunanların dışında ülkesini seven her bireyin,  demokrasiye inanan her vatandaşın  Türkiye’nin geleceğine sahip çıktığını bildirdi.
Memleketin huzuru, refahı için görevlerinin başında olduklarını ve bunun için ellerinden geleni yaptıklarını anlatan Vali Demirtaş, şöyle devam etti:

banner595
“Darbe girişimcileri, öncesinde basın aracılığıyla kendilerini olduklarından çok daha büyük bir kesim olarak göstermeye çalıştılar. Her alanda olduğu gibi basın alanında da bunlarla ilgili gerekenler yapıldı. Titiz bir çalışma içindeyiz. Veri olmadan hiçbir şekilde karar verilmiyor. Ancak, hata, eksiklik, yanlışlık yapılmışsa bunları da değerlendiriyoruz. Pazartesi gününden itibaren başvuruları almaya başladık ve bunların tasnifini gerçekleştiriyoruz. Değerlendirmelere başlayacağız. Ancak, bunlar her türlü kılığa girebiliyorlar. Bu nedenle kesinlikle emin olunsun ki son derece titiz hareket ediyoruz.”

Vali Demirtaş, kentin sorunlarına çözüm üretmek için de çalışmalar yürütüldüğünü, en önemli sıkıntılardan birinin ise trafik olduğunu belirtti. Trafik sorununu önümüzdeki günlerde masaya yatıracaklarını vurgulayan Demirtaş, “Adana’nın ciddi sorunlarından biri de trafik. Otopark sıkıntısı yaşanıyor. Bunun çözümlenmesi gerekiyor. Bu arada insanlarımızda da otopark kullanma kültürü oluşturulmalı’’ dedi.
ÇGC Başkanı Cafer Esendemir de demokrasiden vazgeçilmesinin mümkün olmadığını, basın kuruluşlarının da 15 Temmuz darbe girişimi karşısındaki duruşuyla bu tavrını net bir şekilde ortaya koyduğunu kaydetti. Demokrasiye ara verildiği dönemlerde her kesimin olduğu gibi basının da sıkıntı yaşadığını hatırlatan Esendemir,  “Darbelerin olumsuzluklarını, vahşetini yaşadık. Bu nedenle Darbeye de terörün her türlüsüne de karşıyız. Darbe girişimi de terör eylemlerini de bir kez daha kınıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580