Portakal Çiçeği Karnavalı Yaklaşırken

     Bu yıl yedincisi  düzenlenecek olan Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın tarihi 3-7 Nisan olarak belirlendi.Başka şehirlerden gelen ziyaretçiler, rengarenk stantlar, showlar ve dahasıyla yine Adanamızda çok güzel görüntülerin olacağı kesin.
       Bu karnaval ile ilgili yapılan çalışmalarda çok güzel bir proje dikkatimi çekti.Ben de kendilerine destek veriyor ve sizlerin de bu projeden haberdar olmanızı istiyorum. Üstelik bu proje gençler tarafından yapılan ve farkındalık yaratmak amacı taşıyan iki  çalışmadan oluşuyor. 


     Bahsedeceğim bu çalışmalar yakın zamanda kent konseyinin kendi içinde yapmış olduğu seçimi kazanan Boğaçhan Kocabaş ve ekibi olan Gençlik Meclisi’nin çalışmaları. Bunlardan biri sokak hayvanları, bir diğeri ise kimsesiz çocuklar için. Onları unutmamamız gerektiğini, hayatımızın içinde hep bizimle olduklarını ve aslında kimsesiz olmadıklarını fark ettirmek adına bu çalışmalar. Bunun için yine diğer çoğu stantlarda olduğu gibi meclis kurul üyeleri ve gönüllü gençler yüreğini ortaya koyarak, emek sarfederek bir çok ürünü satışa hazırlıyorlar. Kazanılan gelir ise yine sokak hayvanları ve kimsesiz çocuklar yararına harcanacak.
     Üstelik bu meclis Boğaçhan Kocabaş başkanlığında Türkiye’de bir ilke imza atarak yaptıkları bir çalışmayla seçim için Adana’ya gelen ancak maddi durumu olmayan tam 5000 öğrencimizin yol masraflarını karşılıyor.
     Daha nice güzel başarıların geleceği kesin! Adanamızı ileriye taşımak, farkındalıklar yaratmak böyle güzel, çalışkan, vizyonu ve misyonu güçlü gençlik ile mümkün.Dilerim bu gençliği ülkemizin gelecek meclislerinde de görebiliriz.
     Böylesine güzel insanların varlığı beni olduğu gibi sizleri de çok mutu edecektir. Karnavalda çok kolay bulabileceğiniz Gençlik Meclisi stantlarına mutlaka uğrayın ve Adana’nın Gençliği ile tanışın derim.
     Sevgilerimle…


 

YORUM EKLE
cyberturk.biz