Adana KHB'den eğitiiim çalıştayı

​Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin ev sahipliğinde, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Eğitim Araştırma ve Geliştirme Daire Başkanlığı ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Aile Hekimliği Eğitim ve Geliştirme Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde, hekimlerin etkinliğinin yerinde değerlendirilmesi, sorun çözüm önerilerinin tespiti amacıyla 'Bölgesel Eğitim ve Entegrasyon Çalıştayı' düzenlendi.

Adana KHB'den eğitiiim çalıştayı
banner560

Evliya Çelebi Uygulama Oteli konferans salonunda düzenlenen çalıştaya TKHK Destek ve İdari Hizmetler Kurum Başkan Yardımcısı Dr. Sabri Medişoğlu, Eğitim Araştırma ve Geliştirme Daire Başkanı Tünay Şahin, Sibel Yalaza, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Aile Hekimliği Eğitim ve Geliştirme Daire Başkanı Dr. Özlem Yiğitbaşoğlu ile Göç Sağlığı Hizmetleri Daire Başkanlığından Uzm. Dr Muhammet Ceren, Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. İbrahim Ethem Özsoy ile kurum başkanları katıldı.

            TKHK Kurum Başkan Yardımcısı Dr. Sabri Medişoğlu başkanlığındaki çalıştayda, Bursa, İstanbul, Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa ve Mersin illerinin genel sekreterleri tıbbi ve idari başkanları; bölgesel sorunlar ve  yabancı kökenli hastalarla ilgili çözümleyici uygulamalar konusunda, yaşanan sorunları ele alarak sorunların nasıl giderileceğine ilişkin bilgi alışverişinde bulundular, illerindeki çalışmalar konusunda bilgilendirmelerde bulundular..

            Kurum Başkan Yardımcısı Dr. Sabri Medişoğlu çalıştay sonunda yaptığı konuşmada ''ülkemizde sunulan sağlık hizmetinin kalitesinin tartışılmaz olduğunu belirterek, artık bu hizmeti en hızlı nasıl verir sağlık hizmetini veren personellerimizin sıkıntılarını nasıl daha aza indirebiliriz aşamasına geçtik. Bakanlık olarak illerimizdeki sorunları ve  personel ihtiyaçlarını gidermek amaçlı çalışmaları ve eğitimlerimizi yürütüyoruz. Yaptığımız bu toplantılar bölgenin spesifik sorunlarını anlamak ve çözüm olmak açısından çok önemli'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER