Balcalı'da 8. Endoürlojik cerrahi kursu

Ürolojik alandaki cerrahi operasyonlar artık büyük ölçüde kapalı (laparoskopik, endoskopik) yöntemlerle gerçekleşiyor.

Balcalı'da 8. Endoürlojik cerrahi kursu

Bu konuda Türkiye’nin sayılı kliniklerinden bir tanesi olan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi (ÇÜTF) Balcalı Hastanesi Üroloji Ana Bilim Dalı tarafından, ülkemizin farklı bölgelerinden gelen 7 üroloji uzmanına canlı cerrahi operasyon kursu verildi.

Balcalı Hastanesi Ameliyathanesi’nde gerçekleştirilen kursta ÇÜTF Balcalı Hastanesi Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof.Dr.Atilla Arıdoğan, Prof.Dr.Yıldırım Bayazıt ve Doç.Dr.Volkan İzol tarafından katılımcılara laparoskopik yani kapalı yöntemle uygulanan 3 boyutlu operasyon canlı olarak anlatıldı.

banner560
3 BOYUTLU CERRAHİ DE ÖNCÜYÜZ

Kursla ilgili bilgi veren Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr.Volkan İzol, Bu yıl 8.sini yaptıkları bu kurs kapsamında Türkiye’nin bir çok ilinden gelen değerli hekimlere Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’n de başarıyla uygulanan 3 boyutlu ve kapalı yöntemle yapılan ürolojik operasyonları canlı olarak anlattıklarını dile getirdi.

Doç Dr. Volkan İzol, ürolojik hastalıkların büyük kısmının tecrübeli merkezlerde kapalı operasyonlarla gerçekleştirildiğini, kendilerinin de klinik olarak bu operasyonları başarı ile uyguladıklarının altını çizdi. İzol, bu operasyonlarda kanamanın ve ağrının daha az, kozmetik görünümün daha iyi ve günlük yaşama dönme süresinin daha kısa olduğunu ifade ederek, Balcalı Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı’nın bu anlamda Türkiye’nin en önemli ve öncü kliniklerinden biri olduğunu belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621