Balcalı Hastanesi'nden büyük bir başarı daha

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi yıllar önce gerçekleştirilen mikro cerrahi operasyonlarına Ortopedi Ana Bilim Dalı’n da yeniden başladı.

Balcalı Hastanesi'nden büyük bir başarı daha

Balcalı Hastanesi, el cerrahisi ve mikro cerrahi operasyonları yıllar önce başarıyla ilk uygulayan merkezlerden birisi.  Aradan geçen zaman zarfında uygulamaya ara verilmesinin ardından bu uygulamaların eksikliği yada nadir merkezlerde yapılıyor olması bölgede adeta kanayan bir yara haline gelmişti. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Ortopedi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi  aynı zamanda el cerrahisi ve mikro cerrahi uzmanı Yard. Doç Dr. Melih Bağır’ın göreve başlamasından sonra bu operasyonlar yeniden başladı.

Bu Operasyonlardan biriside 21 yaşındaki Yusuf Can Şahinoğlu’na yapıldı. Şahinoğlu’nun el parmakları geçirdiği bir iş kazası sonucu koptu.  Acil olarak hemen Balcalı Hastanesi Ortopedi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi aynı zamanda el cerrahisi ve mikro cerrahi uzmanı Yard. Doç Dr. Melih Bağır tarafından ameliyata alınan Şahinoğlu’nun parmakları başarılı bir şekilde yerine dikildi. Tedavisi tamamlanan Şahinoğlu bir süre sonra taburcu edildi. Şahinoğlu belirli bir zaman sonra parmaklarını eskisi gibi kullanabilecek.

banner625
Yard. Doç. Dr. Melih Bağır bu tür yaralanmalarda el cerrahisi ve mikro cerrahi operasyonların bu bölgede kanayan bir yara olduğunu amaçlarının bu tür yaralanmalarda kopan çeşitli uzuvları yerine tekrar dikerek hastayı eski sağlığına kavuşturmak olduğunu söyledi. Bağır yaralanmalar sonrası oluşan travma ve yumuşak dokulardaki oluşan zararlara da müdahale ettiklerini belirterek kopan uzuvları ise mikro cerrahi ve mikroskop kullanarak gerekli tedavi ettiklerini dile getirdi.

Yusuf Can Şahinoğlu ise parmaklarını tekrar kullanabilecek olmasının mutluluğunu yaşarken, tek hayalinin subay olmak olduğunu, geçirdiği kaza nedeniyle bu hayalini gerçekleştiremeyecek olmanın üzüntüsünü yaşadığını  söyledi. Şahinoğlu operasyonu gerçekleştiren Melih Bağır’a ise teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz