Balcalı'da asistan doktorlara eğitim

İl Sağlık Müdürlüğü ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi işbirliği ile Balcalı Hastanesi Çocuk Ana Bilim Dalın da görev yapan 23 Asistan Doktora kurs verildi

Balcalı'da asistan doktorlara eğitim

Adana İl Sağlık Müdürlüğü eğitim salonunda gerçekleştirilen kursların açılış konuşmasını ilk olarak gerçekleştiren Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Adnan Atılgan, çeşitli dönemlerde düzenledikleri bu kursların son derece faydalı olacağına inandıklarını dile getirdi. Atılgan Sağlık Müdürlüğü olarak kentte sağlık alanında faaliyet gösteren çeşitli kurum ve kuruluşlarla sürekli işbirliği içerisinde olduklarını belirterek, bu işbirliğinin en önemli ayağını ise Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesiyle gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Daha sonra söz alan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Dinçer Yıldızdaş, çocuklarda ileri yaşam desteği kurslarını sürekli olarak gerçekleştirdiklerini, bunun en önemli nedenin ise çeşitli nedenlerle çocuklarda ani gelişen yaşamsal sıkıntılarda  doktorun eğitimini alarak anında müdahale edebilmesini sağlamak olduğunun altını çizdi.  Kursta teorik ve pratik olarak asistan doktorların birçok konuda bilgilendirildiğini ifade eden Yıldızdaş, kursun sonunda ise asistan doktorların buradan donanımlı bir şekilde ayrılacaklarına dikkati çekti.


banner625
Kurs sorumluluğunu Adana İl Sağlık Müdürlüğünden İklime Karatay Bilgili’nin yaptığı eğitimde, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nejat Narlı, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Acil Sorumlusu Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç Dr. Özden Horoz ve Başkent Üniversitesi Turgut Noyan Adana Hastanesi’n den Doktor Murat Özkale çocuklarda ileri yaşam desteği konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Kursa katılan 23 asistan doktor eğitimler sonunda sertifikalarını aldı.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz