Çabuk yorulma hastalık belirtisi olabilir

Çabuk yorulma, isteksizlik ve yorgunluk şikayetleriyle Acıbadem Adana Hastanesi’ne gelen Orhan Çekilden’in aort kapak hastası olduğu ve neredeyse ameliyat şansını yitireceği ortaya çıktı.

Çabuk yorulma hastalık belirtisi olabilir


banner625

Kardijoloji Uzmanı Dr. İlkut Özer'in teşhisinden sonra Prof. Dr. Bülent Kısacıkoğlu tarafından ameliyat edilen Çekilden, kısa sure sonra sağlığına kavuşarak taburcu oldu. Tüm şikayetlerinin sona erdiğini belirten Orhan Çekilden, “şimdi kendimi 18 yaşında gibi hissediyorum”dedi.

 

Orhan Çekilden 41 yaşında... Iki çocuk sahibi olan Çekilden, çabuk yorulma, sürekli uyku hali, isteksizlik gibi şikayetlerle bir çok doktora gitti. Hatta bu şikayetlerini gidermek için de yıllarca değişik ilaçlar kullandı. Ancak şikayetlerinin daha da sıklaşması üzerine eşinin ısrarı üzerine Acıbadem Adaan Hastanesi’ne gelen Orhan Çekilden’in Kardijoloji Uzmanı Dr. İlkut Özel tarafından muayenesinde kalp kapakçıklarında sorun olduğu tve neredeyse ameliyat şansını yitireceği ortaya çıktı. KVC Uzmanı Prof. Dr. Bülent Kısacıkoğlu tarafından acilen ameliyata alınan Çekilden hayata yeniden tutunarak sağlığına kavuştu.

 

YILLARCA BİLİNÇSİZ İLAÇ KULLANDIM

Bugüne kadar pekçok doktora gittiğini dile getiren Çekilden şöyle konuştu;

“Rahatsızlığımın çok önemli olmadığını ve hayatımı böyle sürdürmek zorunda olduğumu söylediler. Yıllardan beri de bilinçsizce ilaç kullandım. Ancak yorgunluk, halsizlik, bezginlik, isteksizlik gibi rahatsızlıkarımda hiçbir değişiklik olmadı. Aksine şikayetlerim arttı ve merdiveni dahi çıkamaz duruma gelmiştim. Eşimin ısrarı üzerine İkut hocamın yanına geldik ama çok geç kalmışız.

 

KENDİMİ 18 YAŞINDA GİBİ HİSSEDİYORUM

Eko da 3. derece görülen aort yetmezliğinin, anjio sırasında 4. derece yani sonunda olduğu anlaşıldı ve acilen ameliyatıma karar verildi. Prof. Dr. Bülent Kısacıkoğlu tarafından ameliyat edildi. Acıbadem'de sadece 4 gün kaldım. Hemen taburcu edildim. Ilgi alaka o kadar fazlaydı ki... 5 yıldızlı oteldeymişiz gibi ağırlandık. Ameliyattan sonra çeşitli dönemlerde kontrole geliyorum. Hayata karşı düşüncelerim değişti. Daha çok yaşamak istiyorum. Kendimi 18 yaşındaymışım gibi hissediyorum.“

 

AMELİYAT OLMAKTAN DEĞİL, OLAMAMAKTAN KORKUN…

Kardiyoloji Uzmanı Dr. İlkut Özer de Orhan Çekilden’in Acıbadem’ e geldiğinde kapak ameliyatı açısından sınırda bir yerde; yani ameliyat olma şansını kaçıracak noktaya gelmek üzere olduğunu söyledi. Dr. Özer, “ Hastaya durumunun ciddiyetini anlattığımda inanamadı. Bir kaç gün izin istedi ve karar vererek döndü. Ameliyat öncesinde anjio yaparak kalp damarlarında sorun olup  olmadığını tespit ettik ve damarların normal olduğunu gördük. Ardından da kapak değiştirme ameliyatı yaptık. Ileri derecede Aort kapak hastalığı olduğu için ameliyatsız yöntem söz konusu değildi. Ameliyattan sonra  şikayetleri ortadan kalktı. Nefesini artık daha rahat alıp, merdivenleri rahatlıkla çıkıp inebiliyor. Büyüyen kalbi, ameliyat sonrası normale döndü; kalp kasılma fonksiyonları düzeldi. Sadece kapak hastalığını takipleri için bize geliyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2013, 10:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşe
ayşe - 5 yıl Önce

beyefendiye geçmiş olsun diliyorum bende'de aynı şikayetler var ama şırnak ta yaşadığım için bizim hastanelerde malesef imkan kısıtlığı var sizce ben ne yapıyım yorum bbekliyorm

gülden
gülden - 4 yıl Önce

Bende de kapak kaçağı var 2 senedir allah hepimizin yardımcısı olsun

Esra
Esra - 9 ay Önce

Arkadaşlar ben inanılmaz derecede çok çabuk yoruluyorum üniversite okuyorum ve beni çok kötü etkiliyor

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz