Ceyhan Devlet Hastanesi inşaatında çalışmalar yeniden başlıyor

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Sağlık Bakanlığı’nın Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) devralarak yeniden ihaleye çıktığı 250 yataklı Ceyhan Devlet Hastanesi’nde firmaya yer tesliminin yapıldığını, hastanenin hızla tamamlanarak ilçe halkının hizmetine sunulacağını bildirdi.

Ceyhan Devlet Hastanesi inşaatında çalışmalar yeniden başlıyor
banner560

Ünüvar, yaptığı açıklamada, Ceyhan’da bulunan mevcut devlet hastanesinin günümüz ihtiyaçlarına cevap verememesi üzerine, ilçeye 250 yataklı yeni bir hastane yapılmasının kararlaştırıldığını; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı, dönemin Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın desteğiyle projenin yatırım programına alındığını anımsattı.

Projenin ilk yer tesliminin 11 Haziran 2012 tarihinde yapıldığını hatırlatan Ünüvar, “17 Temmuz 2014 tarihine kadar çok hızlı bir şekilde ilerleyen hastane inşaatı, yüzde 36 seviyesine ulaştı. Vatandaşlarımızın hak ettiği en iyi sağlık hizmetini alması, sağlık personelimizin teknolojik bir ortamda hizmet sunması için çıktığımız bu yolda bazı istenmeyen engellerle ve problemlerle karşılaştık. Ceyhan Belediyesi’nin o dönemdeki yönetimi projeyi engellemek için Danıştay’a başvuruda bulunması ve daha sonraki süreçte TOKİ’den ihaleyi alan Kart İnşaat’ın iflasını açıklaması ile normal giden proje önce yavaşladı, daha sonra durdu. 2015 yılı başında tamamlanması planlanan proje maalesef bu nedenlerle zamanında tamamlanamadı” dedi.

YENİ FİRMA İLE SÖZLEŞME İMZALANDI

İnşaatın tamamlanması için harekete geçen Sağlık Bakanlığı’nın, projeyi TOKİ’den devralarak 10 Ağustos 2017 tarihinde ihaleye çıktığını kaydeden Ünüvar, “Şu anda yüzde 36 seviyesindeki hastane inşaatı için 21 Eylül 2017 tarihinde yeni firma ile sözleme yapılmış, 26 Eylül 2017 tarihi itibarı ile de 500 günde tamamlanması şartı ile yeni firmaya yer teslimi gerçekleştirilmiştir” ifadelerini kullandı.

2019 YILI BAŞINDA AÇILACAK

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ceyhan Devlet Hastanesi’nin 2019 yılı başında hizmete açılmasının planlandığını belirterek, “Vatandaşlarımız, yakın zamanda inşaatın hızla ilerlediğini görecekler. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

49 MİLYON TL’LİK YATIRIM

250 yataklı Ceyhan Devlet Hastanesi’nin, 49 milyon TL yatırım bedeli ile Ceyhan’ın en büyük yatırımları arasında yerini alacağını dile getiren Ünüvar, şöyle devam etti:

İnşaatın her aşamasını yakından takip ederek, belirli aralıklarla son durum hakkında bilgilendirmelerde bulunmaya devam edeceğim. Bu süreçte gerek sokakta vatandaşlarımız gerekse basında birçok şekilde gündeme taşınan bu konu çözüldüğünde tüm hemşehrilerimizle birlikte açılışını yapacağımıza inanıyorum. Ceyhan’ımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER