CİSED Çukurova Şubesi Açıldı

CİSED Çukurova Şubesi’ne Dr. Obengül Ejder Başkan Olarak Atandı.

CİSED Çukurova Şubesi Açıldı

Kısa adı CİSED olan Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği, Türkiye'nin alanında uzman akademisyenlerini ve ruh sağlığı profesyonellerini bünyesinde barındıran, 7 ilde örgütlenmiş Türkiye'nin en büyük aile, evlilik ve cinsel sağlık derneği olarak Adana Çukurova Şubesi’nin açılışını yaptı.

Çukurova Şube Başkanlığına Aile ve Evlilik Terapisti, Cinsel Terapi Uzmanı Dr. Obengül Ejder atandı. Seyhan Oteli’nde gerçekleştirilen Çukurova Şubesinin açılış törenine Genel Başkan Piskoterapist Cem Keçe ve davetliler katıldı.  

“Meslek İçi Eğitimlere Önem Veriyoruz.”

Açılış konuşmasını yapan CİSED Çukurova Şube Başkanı Dr. Obengül Ejder CİSED’in kurulduğu günden bu yana, ruh sağlığı profesyonellerinin psikoloji ve psikiyatri biliminin gelişimi ışığında bilgi birikimini arttırmak ve pratik tedavi süreçlerinde danışan/hasta ile daha etkin bir iletişim içine girebilmesi bakımından meslek içi eğitimlerine büyük önem verdiğini söyledi. CİSED’in bünyesinde aralıksız olarak sürdürülen ve başta Ankara ve İstanbul olmak üzere Adana, Mersin, İzmir, Diyarbakır ve Bursa gibi illere yayılan sertifika ve meslek içi eğitim programları sunduğunu hatırlatan Dr. Ejder, her ayın son haftası vaka paylaşım günleri düzenleyerek mesleğe yeni başlayan meslektaşlarına da destek olacaklarını söyledi. Halk toplantıları da yapacaklarını belirten Dr. Ejder bu alanda uzmanları CİSED Çukurova Şubesi’ne davet etti.

“Huzurlu İnsan, Sağlıklı Cinsellik, Mutlu Bir Evlilik ve Aile Yaşantısı İçin…"

CİSED Genel Başkanı Piskoterapist Cem Keçe ise CİSED 'in kuruluş amacının “Huzurlu İnsan, Sağlıklı Cinsellik, Mutlu Bir Evlilik ve Aile Yaşantısı İçin" sloganıyla halka yardımcı olmak olduğunu söyledi.  CİSED’in cinsellikle ilgili sorulara bilimsel yanıtlar vermek için azami çaba göstermekte olduğuna değinen Keçe, insani açıdan önemli bir yere sahip olan cinselliğin doğru bir şekilde algılanması için 15 yıldır yoğun faaliyetler yürüttüklerini söyledi.

CİSED Çukurova’nın Kuruluşunu Pasta Keserek Kutladılar.

banner625
Açılış konuşmalarının ardından CİSED Genel Başkanı Piskoterapist Cem Keçe, Çukurova Şube Başkanı Dr. Obengül Ejder ve davetliler hep birlikte pasta keserek Çukurova CİSED’in kuruluşunu kutladı.

Kadim “Aşk” Öğretileri.

Kutlama pastasının kesilmesinin ardından Piskoterapist Cem Keçe katılımcılara bir de sunum yaptı. Kadim “Aşk” Öğretileri isimli sunumunu yapan Keçe, “Mükemmel bir ilişki var mı?, Kadın ve erkek ilişkileri nasıl olmalı?, Mutlu birlikteliklerin sırları neler?, Kadın erkek arasındaki farklılıkları bilmemek ilişkileri nasıl etkiliyor?,  Mutlu ilişkilerin şartları neler?, Sorunlu bir ilişkiyi kurtarmanın yolları neler?, Çiftler nasıl mutlu olur?, Çiftler çaresizce aynı hataları neden tekrar ediyor? sorularının cevaplarını katılımcılarla paylaştı.   

Kadınlar Nasıl Bir Erkek İster, Erkekler Nasıl Bir Kadın İster?

Kadınların nasıl bir erkek istediğini erkeklerin ise nasıl bir kadın istediğini anlatan de Keçe, şunları kaydetti; “Kadınlar dokunan, dokunarak sevgisini ifade eden, sabırla dinleyen, romantizm sunan, birlikte vakit geçirmeyi seven, arzulu, değerli ve sevgiye layık olduklarını hissettiren, kararlı ve net, kendine güvenen karizmatik, sahiplenen erkek ister. Erkekler de; bir erkeğe ihtiyaç duyan, takdir eden pohpohlayan, özgür bırakan, hesap sormayan, güvenen, hizmet etmekten gocunmayan, akıl vermeyen, sekse hayır demeyen, 3 maymunu oynayabilen, kıyaslamayan, uygun bir zamanda uygun bir dille kısa ve net konuşan kadınları ister.”

“Evlilikte İlk Sorun İletişim, Onun Ardından İse Cinsel Sorunlar Geliyor.”

Evliliklerde en sık görülen sorunları da açıklayan Keçe, evliliklerde sorunların olması ve buna bağlı olarak tartışmaların yaşanmasının olağan ve doğal bir durum olduğunu belirterek, tartışmaların evliliğin canlı olduğun göstergesi olduğunu ifade etti. Evlilikte ilk olarak iletişim sorunlarının yaşandığını belirten Keçe, ikinci sırada cinsel sorunların geldiğini ve bunu akraba ilişkileri, sorun çözmede kullanılan hatalı yollar, çocukların bakımı ve yetiştirilmesindeki farklı bakış açıları, din mezhep yada kültür farkları, alkol kumar ve şans oyunlarına düşkünlük, aldatma, dayak ve küçük düşürücü davranış ve hareketler, aşırı kıskançlık gibi durumların geldiğini söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz