ÇÜ, DSÖ ile protokol imzaladı

Çukurova Üniversitesi ile Dünya Sağlık Örgütü, Sağlık Alanında Protokol İmzaladı

ÇÜ, DSÖ ile protokol imzaladı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) arasında, gebe Suriyeli sığınmacılara yönelik sağlık alanında protokol imzaladı. Protokolle anne ve bebek ölümlerinin azaltılması amaçlanıyor. Projenin protokolü, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Dünya Sağlık Örgütü Türkiye temsilcisi Dr. Pavel Ursu’nun katılımıyla imzalandı.

“Şanlıurfa İlinde Yaşayan Suriyeli Göçmen ve Yerleşik Olan riskli Gebelere Evde Sağlık Hizmeti Sunulması” Projesi Çukurova Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muhsin Akbaba koordinatörlüğünde ve Koordinatör Yardımcıları ÇÜ Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ersin Nazlıcan ile Urfa il Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Aktaş yürütücülüğünde gerçekleştirilecek.

banner560
Proje Şanlıurfa’daki 100 Gebeyi Kapsayacak.

Proje, Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi’nde yaşayan, geçici koruma altındaki Suriyeli gebelerin 100’ünü kapsayacak.  Çukurova Üniversitesi’nin koordinatörlüğünde gerçekleşecek projenin paydaşları Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ve İnsani Sınırları Koruma Derneği olurken Dünya Sağlık Örgütü ise projeye destek veriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner626